Kontakt
  • Komenského náměstí 1, Klášter, Police nad Metují
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

V Polici nad Metují v Chráněné krajinné oblasti Broumovsko v severovýchodním cípku Čech sídlí v bývalém benediktinském klášteře zajímavé městské muzeum.

Muzeum města Police nad Metují si pro návštěvníky připravilo v jedné z místností opatova bytu expozici s historickými předměty, které prezentují řemesla, obchod a činnost spolků v Policí nad Metují. K vidění jsou tady kupecká vyřezávaná a polychromovaná znamení, cechovní truhličky, váhy, soustava pivovarských měr, ale také podmalby na skle, svícny a dobové obrazy kaple na Hvězdě. Nechybí ukázky kolovratů, historických hodin a oblečení.

V rámci prohlídky se zájemci podívají také do soukromé opatovy kaple s původní secesní výzdobou a oltářem, a dokonce i na záchod za kaplí.

Na své si pak v muzeu přijdou i ti, kteří se chtějí dozvědět více o dějinách kolonizace regionu nebo o jeho významných osobnostech.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Police nad Metují
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.53817, 16.2348)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Muzeum města Police nad Metují

0.4 km
Muzeum stavebnice Merkur
Muzea a historie

V Polici nad Metují v samotném severovýchodním cípu Čech má svůj domov muzeum, které si zamilují nejen děti.

Muzeum stavebnice Merkur seznámí návštěvníky s historií a so...

Police nad Metují
0.7 km
Koupaliště Police nad Metují
Koupání

Kousek od centra Police nad Metují najdete koupaliště s 25metrovým bazénem pro plavce, rekreačním bazénem pro neplavce a dětským brouzdalištěm.

V areálu je připraveno sp...

Police nad Metují
3.2 km
Kočičí skály
Turistika

Kočičí skály jsou asi 750 metrů dlouhý reliéf a skalní město se zajímavými skalními útvary. Nacházejí se na svahu stolové hory Ostaš, od jejíhož vrcholu jsou odděleny pol...

Police nad Metují
3.2 km
Ostaš - skalní bludiště
Turistika

Ostaš je klasická stolová hora v Broumovské vrchovině nedaleko Police nad Metují. Na vrcholu Ostaše se nachází vyhlídka Frýdlantská skála s působivým výhledem do okolí. N...

Police nad Metují
3.9 km
Kaple Hvězda - Křinice
Sakrální památky

Kaple Hvězda je barokní kaple nacházející se na vrchu zvaném Hvězda nedaleko města Broumov. Kaple je uvnitř kruhová a hvězdu vytváří z kruhu vyčnívajících pět cípů. Na vn...

Police nad Metují
4.1 km
Supí hnízdo
Turistika

V Chráněné krajinné oblasti Broumovsko ve východních Čechách se k nebi tyčí vrch a skalní útvar Supí hnízdo (též Supí koš) (702 m n. m.).

Z vrcholu skály je výborný výhl...

Křinice
6.3 km
Božanovský Špičák
Turistika

Božanovský Špičák je nejvyšší částí Broumovských stěn. Je známý výskytem velkého počtu tzv. skalních hřibů, skalních mís a různých typů škrapů. Z vrcholu je dobrý výhled ...

Božanov
7.4 km
Jiráskovo muzeum
Muzea a historie

Na historickém náměstí v Hronově v severovýchodním cípku Čech sídlí v budově divadla Aloise Jiráska muzeum, založené už na počátku 20. století.

Jiráskovo muzeum si pro n...

Hronov