Kontakt
  • U Sklépka 2051, Staré Město
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště našlo svůj domov muzeum, které ocení zejména milovníci netradičních dřevin. Isabelia je muzeum bonsají, a tak se tady návštěvníci mohou těšit na stromky malého vzrůstu a roztodivných tvarů.

Muzeum je v režii Bonsaicentra, které stromky nejen pěstuje a prodává, ale také je vystavuje na mezinárodních expozicích. Bonsaje jsou naaranžované v krásném prostředí japonské zahrady s rybníčkem s koi kapry a v průběhu roku se tady pořádá také celá řada akcí.

Muzeum bonsají ve Starém Městě se může pochlubit největším množstvím bonsají v celé střední a východní Evropě, stáří některých z nich dosahuje až 300 let. Netradiční je i sbírka kamenů suiseki, znázorňujících přírodní scenérie, postavy lidí, zvířat i další objekty.

Kdo chce s pěstováním bonsají začít, může si tady stromky zakoupit a také se zúčastnit víkendového kurzu. U muzea je k dispozici parkoviště, ale snadno se sem dostanou i ti, kteří nemají vlastní dopravu - z železniční stanice ve Starém Městě je to sem snadná, asi půlhodinová procházka.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Staré Město (okres Uherské Hradiště)
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.08024, 17.44471)
Google mapy (navigace)
Miroslava Simbovska • srp 2023
„Zde ... nádhera, okouzlující krása zahrady plné bonsají a všeho okolo nich potěší oko, mysl a je radostí. Děkuji za zážitek a všem jen a jen doporučuji. Mirka“
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Muzeum bonsají Isabelia

0.2 km
Památník Velké Moravy
Památníky

Památník Velkomoravské říše ve Starém Městě seznamuje návštěvníky s archeologickými nálezy a životem Slovanů.

Dozvíte se zde o velkomoravském stavitelství - včetně rekon...

Staré Město
0.8 km
Sportpark Rybníček - Človíčkova stezka
Jiné atrakce

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště na jihovýchodní Moravě se nachází rozsáhlý sportovní a relaxační areál, kde si na své přijde celá rodina.

Součástí Sportparku Rybníč...

Staré Město
0.8 km
Koupaliště Širůch
Koupání

Ve Starém Měste najdete koupaliště, které nabízí 50metrový venkovní plavecký bazén se skluzavkou a brouzdaliště pro děti.

Pro ně je připraveno také dětské hřiště se spou...

Staré Město
1.5 km
KOVOZOO Staré Město
Jiné atrakce

KOVOZOO Staré Město je jedinečná kovová zoo, která se nachází v areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Jejím cílem je ukázat návštěvníkům, že i z...

Staré Město
1.5 km
Rozhledna Maják Šrotík
Rozhledny

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště najdete zábavní park Ekoland společnosti REC Group. Jeho součástí je maják, ze kterého jsou hezké kruhové výhledy do okolí.

27metrov...

Staré Město
1.8 km
Vyhlídkový let balónem Uherské Hradiště
Adrenalinové atrakce

Romantika a dobrodružství spjaté v jediném nezapomenutelném zážitku - to je balónové létání! Představte si, jak se vznášíte vysoko nad zemí a pod vámi se rozprostírají ma...

Uherské Hradiště
2.2 km
Slovácké muzeum v Uherském Hradišti
Muzea a historie

V Uherském Hradišti na jižní Moravě má své sídlo významné regionální muzeum, které spravuje hned několik objektů.

Hlavní budova v Uherském Hradišti je domovem stálé expo...

Uherské Hradiště
2.2 km
SPORT CENTRUM MORAVA
Adrenalinové atrakce

Trampolínové centrum a dětský svět v Uherském Hradišti. Sport Centrum Morava je sportovní areál pro celou rodinu. V hale se nachází spousta atrakcí jako trampolínový park...

Uherské Hradiště