Kontakt
  • Zámecká 810, Votice
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

Ve Voticích mezi Prahou a Táborem našlo svůj domov pěkné Motýlárium. Začalo vznikat v roce 2015 v chátrajících sklenících bývalého zahradnictví a dnes si tady návštěvníci mohou prohlédnout běžnější druhy našich denních motýlů, jako jsou například bělásci, okáči nebo otakárci.

Zasklené skleníky a prostor, odkud motýli nemohou, ale nečekejte. Sklo už v konstrukcích dávno není, naopak tady byla vytvořena celá škála přirozených biotopů, které lákají motýly "z venku" - ti si sem mohou kdykoli přiletět, ale také odletět, kdy se jim zlíbí. Cílem Motýlária je nejen seznámit s jednotlivými motýly a jejich životem, ale také upozornit na změny krajiny, které vedou k jejich vymírání.

K Motýláriu přiléhá budova Ekocentra, kde si zájemci mohou prohlédnout sbírky motýlů zapůjčené z muzeí nebo od entomologů. Ve venkovním areálu je možné posedět ve stínu stromů, pro děti jsou připravené hrací interaktivní prvky.

Motýlárium je součástí Ekocentra Votice a až k němu se dá dojet autem, parkování není problém. Kdo nemá vlastní dopravu, může přijet vlakem, od železniční stanice to jsou už jen necelé dva kilometry pěšky.

Může se Vám hodit: ubytování Votice
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.63517, 14.64084)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Motýlárium Votice

0.4 km
Rozhledna Václavka Votice
Rozhledny

Ve středočeských Voticích stojí kostel svatého Václava s 35metrovou věží, přístupnou veřejnosti.

Kostel byl vystavěn už v 13. století, a tak je zážitkem už sama jeho pro...

Votice
2.6 km
Zřícenina hradu Kouty
Zříceniny

Kouty jsou zřícenina vodní tvrze ze 14. století. Nachází se na okraji vesnice Kouty - městské části obce Smilkov. Tvrziště uprostřed rybníka mělo rozměry asi 20 × 30 metr...

Smilkov
5.7 km
Ekocentrum Čapí hnízdo
Zoologické a botanické zahrady

U Olbramovic jižně od Benešova ve středních Čechách bylo v roce 2012 veřejnosti otevřeno hezké Ekocentrum, kde si na své přijdou hlavně rodiny s dětmi.

Ekocentrum nabíz...

Olbramovice
5.7 km
Spa & Wellness Čapí hnízdo
Koupání

U Olbramovic jižně od Prahy ve středních Čechách stojí na břehu rybníka Slavnič Spa a Wellness areál Čapí hnízdo. Na návštěvníky tady v krásné krajině bývalého Dvora Semt...

Olbramovice
5.9 km
Naučná stezka Po stopách Sidonie Nádherné
Turistika

Ve Vrchotových Janovicích mezi Prahou a Táborem najdou návštěvníci středních Čech naučnou stezku nezvyklého jména - Po stopách Sidonie Nádherné.

Stezka spojuje Olbramov...

Vrchotovy Janovice
5.9 km
Muzeum na zámku Vrchotovy Janovice
Muzea a historie

Ve středních Čechách v okrese Benešov stojí v městysi Vrchotovy Janovice stejnojmenný zámek.

Na místě zámku se už v 15. a 16. století nacházela vodní tvrz, v 18. století...

Vrchotovy Janovice
6.8 km
Naučná stezka Po stopách bitvy u Jankova
Turistika

U Jankova jižně od Benešova najdou návštěvníci středních Čech zajímavou naučnou stezku, která je seznámí s jednou z nejkrvavějších bitev třicetileté války, která tady kdy...

Jankov
10.5 km
Zatopený lom Bořená Hora
Koupání

Jižně od obce Štětkovice ve středních Čechách najdou ti, kteří hledají osvěžení v horkém letním dni, zatopený lom Bořená Hora.

Od 20. do 70. a pak ještě krátce po resti...

Štětkovice