Kontakt
  • Školní 744, Volyně
Popis atrakce

Ve Volyni v jižních Čechách sídlí v bývalé tvrzi z první poloviny 14. století zajímavé muzeum.

Městské muzeum Volyně svým návštěvníkům nabízí dvě stálé expozice – Volyňsko v pravěku a Historie volyňské tvrze, ve výstavních prostorách se tady navíc pořádají krátkodobé umělecké a historické výstavy.

V rámci návštěvy muzea si zájemci prohlédnou také samotnou trvz, která od 17. století sloužila jako sýpka. Do dnešních dnů se z ní dochovala část hradeb, šestiboká bašta a obdélná dvoupatrová budova s goticko-renesančním vstupním portálem.

otevírací doba a vstupné

Mapa
Turistická mapa (GPS 49.16742, 13.88619)
Google mapy (navigace)

Nejbližší tipy na výlet v okolí Městské muzeum Volyně

8.8 km
Vodní mlýn Hoslovice
Muzea a historie

V Hoslovicích u Strakonic v jižních Čechách se k nebi vypíná unikátně dochovaná technická památka vodního mlýna na horní vodu.

Návštěvníci mohou nahlédnout do celkem tří ...

Hoslovice
9.4 km
Hrad Helfenburk
Zříceniny

Hrad Helfenburk postavili ve 14. století bratři Rožmberkové na ochranu nedalekého města Bavorov. Jednalo se o čtyři bratry – Petra, Jošta, Oldřicha a Jana z Rožmberka. Po...

Krajníčko
9.7 km
Rozhledna Hoslovice
Rozhledny

Jen kilometr od Hoslovic a 15 kilometrů od Strakonic, nedaleko šumavského Javorníku se nachází 50metrový vysílač s vyhlídkovou plošinou.

Z Hoslovic se nabízí kruhové výhl...

Hoslovice
10.2 km
Hrad Strakonice
Hrady a zámky

V jižních Čechách se na soutoku Volyňky a Otavy v centru Strakonic k nebi vypíná gotický hrad a barokní zámek stejného jména.

Hrad byl založen v první polovině 13. stolet...

Strakonice
NaVylet.cz