Kontakt
  • GPS: 49.11627, 16.4261
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 20 minut.
Časová náročnost je přibližně 20 minut.

V malebném koutě jižní Moravy, nedaleko obce Hlína a jihozápadně od metropole Moravy, Brna, se tyčí pozoruhodná stavba - dvacetidvoumetrová rozhledna. Tato rozhledna není jen obyčejným výhledovým bodem, ale je zároveň holdem jednomu z nejvýznamnějších osobností českého herectví – Vladimíru Menšíkovi. Tento oblíbený herec se narodil v Ivančicích, které jsou od rozhledny vzdáleny pouhé skok.

Tato úchvatná stavba nabízí dechberoucí výhledy na okolní krajinu. Návštěvníci odtud mohou obdivovat krásy Pálavy, siluety Bílých Karpat, a dokonce při jasné obloze se jim naskytne pohled na zasněžené vrcholky Alp ve vzdáleném Rakousku. Také není možné přehlédnout jadernou elektrárnu Dukovany, která přispívá k industriálně-romantickému rázu regionu.

Cesta k rozhledně je sama o sobě příjemným zážitkem. Z Hlíny lze vyrazit po modré turistické značce, která nabízí nenáročný trek vhodný pro rodiny s dětmi i pro méně zdatné turisty. Začátek trasy se nachází u vlakové stanice v Silůvkách, od které je to k rozhledně pouze 3,5 kilometru.

Alternativní trasa začíná u hájenky "Na Špidlenkách", kde se napojuje na červenou turistickou značku a na vrchol je to odtud již jen jeden kilometr.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv trasu, výstup na rozhlednu Menšíka je odměněn skutečně nezapomenutelnými výhledy.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Hlína
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.11627, 16.4261)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Menšíkova rozhledna u Hlíny

3.6 km
Rozhledna Alfonse Muchy
Rozhledny

Na jižním okraji Ivančic u Brna stojí stojí nad řekou Jihlavou rozhledna Alfonse Muchy, nazývaná podle kopce, na kterém se nachází, někdy také Réna.

Rozhledna pochází už...

Ivančice
4.1 km
Muzeum v Ivančicích
Muzea a historie

Jen co by kamenem dohodil na jihozápad od Brna, našla své sídlo pobočka Muzea Brněnska, Muzeum v Ivančicích.

Muzeum vzniklo už na konci 19. století a patří tak k jedněm ...

Ivančice
6.2 km
Duhový svět - zábavní park pro nejmenší
Jiné atrakce

Součástí zábavního parku Permonium je Duhový svět - environmentální park pro nejmenší děti, zaměřený na ekologii a ochranu životního prostředí.

Srdcem tohoto přírodního...

Oslavany
6.2 km
Klášter Rosa coeli
Sakrální památky

Zřícenina ženského kláštera premonstrátek Rosa coeli (z latiny Růže nebes) se nachází na okraji města Dolní Kounice. Jeho areál se zříceninou klášterního kostela a s baro...

Dolní Kounice
6.4 km
Hrad a zámek Dolní Kounice
Hrady a zámky

Na kopci nad řekou Jihlavou v Dolních Kounicích se k nebi vypíná stejnojmenný renesanční zámek.

Původně hrad Dolní Kounice je zmiňován už ve 12. století, v 16. a 17. sto...

Dolní Kounice
7.0 km
Naučná stezka Obora v Rosicích
Turistika

V Rosicích západně od Brna na jižní Moravě najdou příznivci procházek hezkou krajinou zajímavou naučnou stezku. Ta prochází bývalou rosickou oborou a byla zřízena Lesy Če...

Rosice
7.3 km
Jízdy historických vlaků MPŽ
Muzea a historie

Ve Zbýšově jihozápadně od Brna mohou zájemci zažít nevšední zážitek z jízdy vlaku. Sídlí tady totiž Muzeum průmyslových železnic a začíná tu úzkorozchodná trasa směrem do...

Zbýšov
7.7 km
Koupaliště Zbýšov
Koupání

Jen kousek od Brna najdete rozlehlé koupaliště, které nabízí hned pět bazénů s nádherně čistou vodou ohřívanou solárními plachtami a 80 metrů dlouhým toboganem.

Možnosti...

Zbýšov