Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

U Milínova jihovýchodně od Plzně se rozprostírá přírodní park Kornatický potok s pěknou vyhlídkou. Na Mariině skále stával pod názvem Mariaruhe už v 19. století dřevěný altán, ten dnešní je jeho přesnou replikou.

Z buližníkové Mariiny skály s altánem a dřevěným schodištěm se otevírají hezké, stromy částečně kryté výhledy na hrad Radyně i lesy a krajinu západočeské metropole. Kdo by se při procházce sem unavil, může si odpočinout v Mariině zátiší.

Mariina skála leží nedaleko zámku Kozel, jednoho z nejnavštěvovanějších míst na Plzeňsku, a hradu Lopata, a tak by její návštěvu bylo škoda nespojit s jejich prohlídkou, stejně jako s procházkou po některé z celé řady turistických a cyklistických tras nebo dokonce dvou naučných stezek v oblasti.

K Mariině skále je možné vystoupat od parkoviště u lesní cesty ke Kornatickému rybníku, vede sem žlutě značená turistická trasa. Kdo nemá vlastní dopravu, může se do Kornatic svézt vlakem, z železniční stanice je to za hezkými výhledy pěšky jen asi 2,5 kilometru.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Milínov
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.65522, 13.56504)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Mariina skála

3.1 km
Zámek Kozel
Hrady a zámky

Ve Šťáhlavech nedaleko od Plzně se nachází novorenesanční lovecký zámeček z konce 18. století.

Původně klasicistní zámek Kozel, kterému dal název starý pohanský zvyk obě...

Šťáhlavy
5.1 km
Naučná stezka Loukou i lesem za pohádkou
Turistika

Ve Spáleném Poříčí jihovýchodně od Plzně najdou návštěvníci naučnou stezku, na které si přijdou na své hlavně rodiny s dětmi. Naučná stezka Loukou i lesem za pohádkou byl...

Spálené Poříčí
5.4 km
Naučná stezka Perličky víly Terezky
Turistika

Ve Spáleném Poříčí jihovýchodně od Plzně se bude líbit hlavně rodinám s dětmi. Na ty tady totiž čeká naučná stezka Perličky víly Terezky.

Nenáročná okružní stezka je dlo...

Spálené Poříčí
6.7 km
Rozhledna na Kotli
Rozhledny

U Rokycan východně od Plzně stojí 575 metrů vysoký vrch Kotel a na něm pěkná moderní rozhledna. 28 metrů vysoká vyhlídková věž v roce 2014 nahradila starší rozhlednu dřev...

Rokycany
6.7 km
Zřícenina hradu Vlčtejn
Zříceniny

Vlčtejn je zřícenina hradu ze 13. století ve stejnojmenné obci. Za husitských válek hrad ovládl Jan Žižka při své cestě na Plzeňsko a později se zde podepsala takzvaná vl...

Zdemyslice
7.8 km
Zřícenina hradu Radyně
Zříceniny

Radyně (též Karlskrone) je zřícenina královského hradu ze 14. století. Hrad byl postaven během vlády Karla IV. Původní německé jméno Karlskrone se neujalo a hrad byl již ...

Starý Plzenec
8.1 km
Vojenské muzeum na demarkační linii
Muzea a historie

Návštěvníci Rokycan nedaleko Plzně by si neměli nechat ujít prohlídku největšího nestátního vojenského muzea u nás.

Vojenské muzeum na demarkační linii bylo otevřeno v r...

Rokycany
8.7 km
Muzeum jižního Plzeňska na zámku Hradiště
Muzea a historie

Na okraji města Blovic se nachází pseudogotický zámek Hradiště. Už na konci 15. století tady stála gotická tvrz, jejíž zbytky si lze v suterénu prohlédnout dodnes.

Zámek...

Blovice