Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

V Malovarech, místní části města Velvary severně od Prahy se roprostírá Malovarský rybník, místními nazývaný často Malvaňák. Rybník byl založen už v první polovině 16. století, přežil dobu rušení velvarských rybníků, až do poloviny 20. století tady byla plovárna, později se zde budovalo betonové koupaliště, které dnes ale už není v provozu.

Dnes je Malvaňák rozdělen hrází na přírodní rybník a nádrž, břehy k nádrži jsou kamenné a nabízejí pozvolný vstup do vody. Místní přitom pracují na tom, aby se rybník vrátil do své původní, přírodní podoby.

Na březích rybníka jsou lavičky, děti se mohou těšit na prolézačky a nechybí ani ohniště, kde je možné posedět a opéct si špekáčky. V současné době se buduje také pódium a v plánu je pořádání kulturních akcí, je tedy určitě na co se těšit.

Až k Malvaňáku se dá dojet autem, z železniční stanice Velvary je to sem přes pěkné centrum města asi 1,5 kilometru a 15minutová procházka.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Velvary
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.27979, 14.22608)
Google mapy (navigace)
Anonym • čvc 2021
Přidané fotografie:
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Malovarský rybník

0.7 km
Městské muzeum Velvary
Muzea a historie

Velvary ve středních Čechách, jen co by kamenem dohodil od Prahy, jsou domovem muzea, otevřeného už ve 30. letech minulého století.

Městské muzeum Velvary si pro své náv...

Velvary
5.7 km
Zámek Nelahozeves
Hrady a zámky

Jen co by kamenem dohodil na sever od Prahy se nachází jedna z nejvýznamnějších pozdně renesančních staveb u nás.

Zámek Nelahozeves byl vystavěn v polovině 16. století a...

Nelahozeves
6.4 km
Koupaliště Kralupy nad Vltavou
Koupání

Koupaliště v Kralupách nad Vltavou najdete v klidné části města nedaleko řeky. Před několika lety bylo kompletně zrekonstruováno.

Návštěvníkům nabízí 50metrový plavecký ...

Kralupy nad Vltavou
7.0 km
Vyhlídka na vrchu Hostibejk
Rozhledny

V Kralupech nad Vltavou ve středních Čechách se k nebi vypíná pískovcový vrch Hostibejk a kolem něj stejnojmenná přírodní památka, oblíbený cíl výletů místních i návštěvn...

Kralupy nad Vltavou
7.1 km
Městské muzeum v Kralupech nad Vltavou
Muzea a historie

V Kralupech nad Vltavou, jen co by kamenem dohodil severně od Prahy, má svůj domov městské muzeum, které si pro své návštěvníky připravilo celou řadu stálých expozic.

"A...

Kralupy nad Vltavou
7.3 km
Dvořákova stezka
Jiné atrakce

Do Nelahozevsi severně od Prahy by měli vyrazit milovníci české hudby. V roce 1841 se tady totiž narodil známý skladatel Antonín Dvořák, jehož fanoušci si tady dodnes moh...

Nelahozeves
7.4 km
Zámek Veltrusy
Hrady a zámky

Jen co by kamenem dohodil severně od Prahy se ve Veltrusech nachází vrcholně barokní zámek stejného jména. Zámek byl vystavěn v první polovině 18. století, původně jako m...

Veltrusy
10.0 km
Železniční muzeum Zlonice
Muzea a historie

V obci Zlonice na severozápad od Prahy našla ve venkovském sídle z poloviny 19. století svůj domov expozice, zaměřená na průmyslové lokomotivy, zabezpečovací zařízení a m...

Zlonice