Kontakt
  • GPS: 49.07291, 13.63311
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 3 hodiny.

U Churáňova v jihozápadních Čechách leží v podhůří Šumavy Lyžařský areál Zadov. Na Zadově a Churáňově čeká na příznivce lyžování a snowboardingu hned sedm sjezdovek o celkové délce 4,5 kilometru, vhodných pro začínající a středně pokročilé sportovce.

Na vrchol technicky zasněžovaných a dvakrát denně upravovaných svahů vyváží návštěvníky dvě lanovky a dalších pět vleků, těm nejmenším je k dispozici pohyblivý koberec. Díky umělému osvětlení se na části sjezdovek lyžuje také večer.

V Zadově fungují lyžařská a snowboardová škola, ale také půjčovna vybavení pro ty, kteří nemají vlastní. O hladové žaludky návštěvníků je připraveno postarat se pět restaurací a další řada míst rychlého občerstvení.

Oblast Zadova-Churáňova patří mezi nejznámější střediska běžkování u nás a na příznivce tohoto typu lyžování tady čeká na 60 kilometrů upravovaných tratí po celé Šumavě.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Stachy
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.07291, 13.63311)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Lyžařský areál Zadov

0.7 km
Lanovka Zadov - Kobyla
Jiné atrakce

U Churáňova na území Národního parku Šumava v jihozápadních Čechách se rozkládá Lyžařský areál Zadov, jedno z nejznámějších středisek v celé oblasti. Myslet si ale, že se...

Stachy
1.1 km
Naučná stezka Churáňov
Turistika

Obec Churáňov na území Chráněné krajinné oblasti Šumava je domovem 6,5 kilometru dlouhé naučné stezky, vedoucí jejím okolím. Naučná stezka je okružní a začíná a končí v Z...

Nové Hutě
1.2 km
Lanový park Zadov
Adrenalinové atrakce

V Zadově na Šumavě se nachází dobrodružné centrum, kde si na své přijde celá rodina, parta přátel nebo firemní kolektiv.

Lanové centrum PROUD nabízí lanové přechody, dře...

Stachy
1.3 km
Rozhledna na skokanském můstku Churáňov
Rozhledny

V lyžařském areálu Zadov u Churáňova na Šumavě se k nebi v nadmořské výšce asi 1 077 metrů vypíná mohutná rozhledna, vzniklá z bývalého skokanského můstku.

Můstek byl vy...

Stachy
4.0 km
Hřibová rezervace
Zoologické a botanické zahrady

V obci Stachy v okrese Prachatice v podhůří Šumavy našla svůj domov zajímavá rezervace, z níž budou nadšení nejen milovníci hub. Hřibová rezervace je chráněná lokalita př...

Stachy
4.2 km
Ski areál Nové Hutě
Lyžování

U obce Nové Hutě v jižních Čechách leží v podhůří Šumavy stejnojmenné lyžařské středisko. Ski areál Nové Hutě si pro příznivce lyžování a snowboaringu připravil 1 050 met...

Nové Hutě
4.5 km
Hradiště Obří hrad
Turistika

Západně od obce Stachy u Nicova v jihozápadních Čechách se na území Šumavy k nebi vypínají pozůstatky hradiště z doby halštatské.

Obří hrad se nachází na vrchu Valy v n...

Stachy
5.6 km
Jezerní slať s vyhlídkovou věží
Rozhledny

Mezi osadami Kvilda a Horská Kvilda na Šumavě se rozkládá jedno z nejznámějších šumavských vrchovištních rašelinišť, Jezerní (někdy také Kvildská) slať.

Rašeliniště v n...

Kvilda