Lapidárium Národního muzea

Kontakt
  • GPS: 50.10577, 14.43151

Lapidárium Národního muzea

Popis atrakce

Na pražském výstavišti v Holešovicích má sídlo největší státní veřejně přístupná historická sbírka kamenosochařství a architektonické plastiky u nás.

Lapidárium Národního muzea vystavuje sbírku českého kamenosochařství z období od 11. do 19. století a návštěvníci se tady mohou těšit na asi čtyři stovky zajímavých předmětů.

Zájemci se seznámí se způsobem těžby, s užitím a zpracováním hornin využívaných pro kamenosochařské práce a s péčí o poškozené kamenné artefakty. Prohlédnout si mohou sloupky, okna, portály, chrliče, ale také reliéfní náhrobky nebo pomníky.

V centru expozice jsou fragmenty pražské katedrály, ale za pozornost určitě stojí také skulptury z huti Petra Parléře, několik sousoší zdobících původně Karlův most, ale třeba také zlacená socha Panny Marie z morového sloupu na Hradčanském náměstí od F. M. Brokofa.

Lapidárium vystavuje i tři bronzové plastiky Františka l., maršála Radeckého a Františka Josefa I. a prohlédnout si je tady možné také gotické, renesanční a barokní trámové stropy ze zbořených pražských budov.

ubytování Praha - Holešovice
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.10577, 14.43151)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Lapidárium Národního muzea

0.0 km
Mořský svět
Zoologie a botanika

Mořský svět v Praze - Holešovicích je unikátní soukromý projekt, který vznikl v roce 2002. Můžete zde vidět více než 350 druhů živočichů a největší nádrž, kterou obývají ...

Praha - Holešovice
1.0 km
Národní technické muzeum
Muzea a historie

Na pražské Letné sídlí Národní technické muzeum, největší muzeum se sbírkami technického charakteru u nás. Muzeum bylo založeno už v roce 1908 a dnes nabízí návštěvníkům ...

Praha - Holešovice
1.1 km
Národní zemědělské muzeum Praha
Muzea a historie

Na pražské Letné sídlí ve funkcionalistické budově ze 30. let minulého století muzeum, jehož počátky sahají až do roku 1891.

Národní zemědělské muzeum si pro své návštěv...

Praha - Holešovice
1.1 km
DOX - Centrum současného umění
Muzea a historie

V pražských Holešovicích sídlí v prostorách bývalé továrny multifunkční prostor DOX - Centrum současného umění.

Návštěvníci se tady mohou těšit na umělecké projekty, jej...

Praha - Holešovice
1.5 km
Poštovní muzeum
Muzea a historie

V Praze na Starém Městě sídlí v barokním domě ze 17. století přímo na břehu Vltavy muzeum, které ocení především filatelisté.

Poštovní muzeum vystavuje rozsáhlou sbírku ...

Praha - Staré Město
1.8 km
Židovské muzeum
Muzea a historie

Na pražském Josefově sídlí jedno z největších a nejstarších židovských muzeí na světě a jedno z vůbec nejnavštěvovanějších muzeí u nás.

Židovské muzeum bylo založeno už ...

Praha - Josefov
1.8 km
Muzeum hlavního města Prahy
Muzea a historie

V ulici Na Poříčí v pražském Karlíně sídlí v překrásné novorenesanční budově, vystavěné na konci 19. století pro Museum královského hlavního města Prahy, muzeum s rozsáhl...

Praha - Karlín
1.9 km
Minigolf Kotva
Jiné atrakce

První indoor minigolf v Praze. Zábava pro jednotlivce, randící páry, skupiny, školy i jako prostředí originálních oslav či firemních akcí. U nás naleznete to nejlepší, co...

Praha - Krč