Kontakt
  • Zadov, Stachy
Popis atrakce

U Churáňova na území Národního parku Šumava v jihozápadních Čechách se rozkládá Lyžařský areál Zadov, jedno z nejznámějších středisek v celé oblasti. Myslet si ale, že sem stojí za to vyrazit jen v zimě, by ale byla velká chyba. Areál je totiž v provozu celoročně.

Na návštěvníky tady čeká sedačková lanovka, která je vyveze až k naprosto jedinečné rozhledně: ta totiž vznikla z nájezdové věže bývalého skokanského můstku areálu Kobyla. Rozhledna s vyhlídkovou plošinou ve výšce 32 metrů nad zemí a nadmořské výšce 1 109 metrů nabízí překrásné výhledy, kdo by zatoužil po troše adrenalinu, může se těšit na horolezeckou stěnu na jedné z jejích stěn.

750 metrů dlouhé lanovce na Kobylu trvá cesta nahoru asi 4,5 minuty, v zimě na jejím konci čekají upravené sjezdové i bežecké tratě, v létě potom trasy turistické.

Až k lanovce je možné dojet autem, do Churáňova ale jezdí také autobus, a tak se za nádhernými výhledy ze skokanského můstku mohou vypravit úplně všichni.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Stachy
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.06657, 13.63162)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Lanovka Zadov - Kobyla

0.6 km
Rozhledna na skokanském můstku Churáňov
Rozhledny

V lyžařském areálu Zadov u Churáňova na Šumavě se k nebi v nadmořské výšce asi 1 077 metrů vypíná mohutná rozhledna, vzniklá z bývalého skokanského můstku.

Můstek byl vy...

Stachy
0.7 km
Lyžařský areál Zadov
Lyžování

U Churáňova v jihozápadních Čechách leží v podhůří Šumavy Lyžařský areál Zadov. Na Zadově a Churáňově čeká na příznivce lyžování a snowboardingu hned sedm sjezdovek o cel...

Stachy
0.9 km
Lanový park Zadov
Adrenalinové atrakce

V Zadově na Šumavě se nachází dobrodružné centrum, kde si na své přijde celá rodina, parta přátel nebo firemní kolektiv.

Lanové centrum PROUD nabízí lanové přechody, dře...

Stachy
1.0 km
Naučná stezka Churáňov
Turistika

Obec Churáňov na území Chráněné krajinné oblasti Šumava je domovem 6,5 kilometru dlouhé naučné stezky, vedoucí jejím okolím. Naučná stezka je okružní a začíná a končí v Z...

Nové Hutě
3.5 km
Ski areál Nové Hutě
Lyžování

U obce Nové Hutě v jižních Čechách leží v podhůří Šumavy stejnojmenné lyžařské středisko. Ski areál Nové Hutě si pro příznivce lyžování a snowboaringu připravil 1 050 met...

Nové Hutě
4.7 km
Hřibová rezervace
Zoologické a botanické zahrady

V obci Stachy v okrese Prachatice v podhůří Šumavy našla svůj domov zajímavá rezervace, z níž budou nadšení nejen milovníci hub. Hřibová rezervace je chráněná lokalita př...

Stachy
5.0 km
Hradiště Obří hrad
Turistika

Západně od obce Stachy u Nicova v jihozápadních Čechách se na území Šumavy k nebi vypínají pozůstatky hradiště z doby halštatské.

Obří hrad se nachází na vrchu Valy v n...

Stachy
5.1 km
Jezerní slať s vyhlídkovou věží
Rozhledny

Mezi osadami Kvilda a Horská Kvilda na Šumavě se rozkládá jedno z nejznámějších šumavských vrchovištních rašelinišť, Jezerní (někdy také Kvildská) slať.

Rašeliniště v n...

Kvilda