Popis atrakce

Kdo by neměl rád čokoládu. Tato lahodná a sladká surovina na sebe bere mnoho podob a umí nás doslova okouzlit na každém kroku. Nicméně málokdo z nás si ji umí vyrobit či s ní pracovat. Díky tomuto kurzu máte tedy jedinečnou příležitost čokoládu lépe poznat a naučit se vyrobit čokoládové pralinky. Vyzkoušíte si čokoládu nejen temperovat a vylévat do pralinkových forem, ale ještě si je sami naplníte a ozdobíte dle vašich představ. Přestaňte se olizovat a pojďte si vytvořit pralinky dle vašeho gusta a vlastní tabulku čokolády.:)

Kurz probíhá v malebné cukrárně, kde se vás ujme zkušená čokolatiérka, která vás zasvětí do svého sladkého řemesla. Čokolatiérka začne tím, že roztopí čokoládu a naučí vás ji temperovat. Jakmile bude mít čokoláda správnou teplotu, vylije se do forem na pralinky, která se pak následně nechá zchladit. Pak se vrhnete na přípravu samotné náplně, kde můžete povolit své vlastní fantazii či si nechat poradit. Pak formy na pralinky naplníte a pustíte se do další části kurzu. Do výroby tabulky čokolády. V průběhu celého kurzu se dozvíte mnoho zajímavostí jak z historie čokolády, tak ze samotného řemesla.

Zážitek obsahuje:

  • výrobu pralinek s náplní (cca 300 g)
  • výrobu vlastní tabulky čokolády (cca 200 g)
  • občerstvení - káva / voda
  • degustační mističky čokolády
  • privátní přístup lektorky v průběhu celého kurzu
  • možnost zakoupit čokoládu se zážitkovou slevou:)

Kurz probíhá v komorním počtu 2-3 osob a během celé doby se vám bude čokolatiérka maximálně věnovat. Kurz není určen pro děti, jelikož se vyžaduje větší manuální zručnost. Kurz doporučujeme osobám starším 15 let.

Kurz si můžete zakoupit a další informace najdete na těchto stránkách.

Může se Vám hodit: ubytování Praha
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.06892, 14.4014)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Kurz výroby čokoládových pralinek

0.3 km
Exkluzivní šestichodová degustace sushi
Jiné atrakce

Dopřejete svým chuťovým pohárkům šestichodové degustační menu, které pro vás připraví samotní mistři kuchaři japonské kuchyně. Každý chod vám bude představen a nebude nou...

Praha - Krč
0.7 km
Minizoo Stanice přírodovědců DDM
Zoologie a botanika

Na pražském Smíchově se na kopci zvaném Sacré Coeur, jen co by kamenem dohodil od Kinského zahrady i řeky Vltavy, nachází Stanice přírodovědců DDM s minizoo.

Minizoo je ...

Praha - Smíchov
0.9 km
Národopisná expozice Letohrádek Kinských
Muzea a historie

V Praze na Smíchově sídlí v překrásné empírové budově Letohrádku Kinských Musaion, stálá národopisná expozice Národního muzea.

Národopisné oddělení spravuje na 200 tisíc...

Praha - Smíchov
1.0 km
Podskalská celnice na Výtoni
Muzea a historie

Na dnešním Rašínově nábřeží v Praze stojí historická celnice, poslední pozůstatek starobylé rybářské osady Podskalí, existující už ve 12. století.

Renesanční budova celn...

Praha - Vyšehrad
1.4 km
Půjčovnu lodiček Slovanka
Jiné atrakce

Na Slovanském ostrově mezi mostem Legií a Jiráskovým mostem si zájemci o projížďku po hladině řeky Vltavy v historickém centru Prahy mohou půjčit loďku a obdivovat tak pa...

Praha - Nové Město
1.4 km
Botanická zahrada Univerzity Karlovy
Zoologie a botanika

Na Podskalí na Praze 2, jen co by kamenem dohodil od břehu Vltavy, se rozkládá Botanická zahrada Univerzity Karlovy. Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty byla založen...

Praha - Nové Město
1.4 km
Plavecký areál SK-motorlet
Koupání

V Praze na Radlické najdete v rámci sportovního areálu Motorlet 25metrový plavecký bazén, který kromě členů klubu může využívat i široká veřejnost.

Až si dostatečně zapl...

Praha - Radlice
1.7 km
Petřínská rozhledna
Rozhledny

Už na konci 19. století byla na pražském vrchu Petřín otevřena rozhledna, která se svým designem inspirovala u pařížské Eiffelovy věže.

Petřínská rozhledna je vysoká sko...

Praha - Hradčany