Kontakt
  • Kuštova, Rakovník
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.
Časová náročnost je přibližně 1 hodina.

U Rakovníka západně od Prahy si na své přijdou hlavně rodiny s dětmi a hraví dospělí. V poli nedaleko od města na ně čeká kukuřičné bludiště, kde se mohou pořádně ztratit a zase se najít, a to všechno v přírodě a na čerstvém vzduchu.

Kukuřičné bludiště je větší než fotbalové hřiště a svůj domov tady našla rodinka Kukuřičáků, která provází labyrintem plným indicií - kdo vyřeší hádanku, dostane malou odměnu. Pro větší děti si v labyrintu připravili hru s QR kódy, všichni se tady pak mohou těšit na informace o místních zajímavostech nebo také o třídění odpadu a ekologii.

Trasa bludištěm je dlouhá asi 3 kilometry a návštěvníci by si na ni měli vyčlenit asi hodinu času. Najít východ z labyrintu mohou zkusit i rodiče s kočárky nebo páníčci s pejsky, vstup je povolen všem, a to včetně školních nebo firemních kolektivů.

Zaparkovat se dá přímo před bludištěm, k dispozici je tady také stojan na kola. Kdo nemá k dispozici vlastní dopravu, může jet do Rakovníka vlakem - z železniční stanice je to k labyrintu jen 800 metrů pěšky.

Může se Vám hodit: ubytování Rakovník
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.1006, 13.70303)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Kukuřičné bludiště

2.2 km
Muzeum T. G. M. Rakovník
Muzea a historie

Ve středočeském Rakovníce najdou návštěvníci nádhernou barokní budovu bývalého paláce plaských cisterciáků z druhé poloviny 18. století.

Od 30. let minulého století v ní...

Rakovník
2.5 km
Botanická zahrada Střední zemědělské školy
Zoologie a botanika

V Rakovníku západně od Prahy se nachází botanická zahrada Střední zemědělské školy, založená už v roce 1963 tehdejším učitelem, dnes místo, kam přicházejí pro poučení i r...

Rakovník
3.5 km
Tyršovo koupaliště Rakovník
Koupání

Na Tyršáku se nebude nudit nikdo. Najdete tady totiž jak přírodní koupaliště s opalovacími moly, tak městský plavecký bazén.

Sportovně založeným se nabízí hřiště na pláž...

Rakovník
4.9 km
Rozhledna Senecká hora
Rozhledny

U Pavlíkova západně od Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko najdou návštěvníci středních Čech pod vrcholem Senecké hory v nadmořské výšce 507 metrů hezkou rozhlednu.

R...

Pavlíkov
7.3 km
Železniční muzeum ČD
Muzea a historie

V Lužné u Rakovníka západně od Prahy se v prostorách bývalé výtopny společnosti Buštěhradské dráhy na okraji křivoklátských lesů nachází muzeum, kde se bude líbit předevš...

Lužná
8.0 km
Naučná stezka Louštín
Turistika

U obce Lužná severně od Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko najdou návštěvníci středních Čech naučnou stezku, která je zavede až na hezkou vyhlídku.

Naučná stezka Lo...

Krušovice
10.3 km
Zřícenina hradu Krakovec
Zříceniny

Krakovec (nebo také Červený zámek) je zřícenina hradu ze 14. století přestavěného na renesanční zámek. Hrad je jedním z mála přechodových typů mezi hradem a zámkem a vrch...

Krakovec
12.3 km
Rozhledna Velká Buková
Rozhledny

Na okraji obce Velká Buková na Křivoklátsku stojí asi 15 kilometrů od Rakovníka moderně vyhlížející rozhledna, postavená teprve před několika lety.

Ze 14metrové dřevěné ...

Velká Buková