Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Na obcí Bukovina jižně od Pecky v severovýchodních Čechách stojí v podhůří našich nejvyšších hor v nadmořské výšce 532 metrů Krkonošská vyhlídka.

Dřevěná rozhledna, ne nepodobná mysliveckému posedu, byla vystavěna v roce 2018, a i když je vysoká jen 5 metrů, otevírají se z ní hezké výhledy do všech stran: na Krkonoše, Ještěd, Kozákov, Kunětickou horu, Trosky, Prachovské skály, Bradlec, Kumburk, Tábor, Čisteckou hůru, Novou Paku, Rýchory nebo Zvičinu. Pod rozhlednou je k dispozici stůl s lavičkami, kdo by se chtěl dozvědět něco nového, může se těšit na informační tabuli.

Vyhlídka je volně přístupná a dá se k ní dostat po modře značené turistické trase z Pecky, odkud jsou to sem asi 2 kilometry, z Bukoviny se pak výletníci projdou jen 1,3 kilometru. Komu se nechce šlapat, může zaparkovat na polní cestě u silnice z Pecky do Vřesníka, odkud je rozhledna vzdálená už jen 600 metrů. Nejbližší železniční stanice je v Lázních Bělohrad 6 kilometrů od Krkonošské vyhlídky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Pecka
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.46621, 15.60545)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Krkonošská vyhlídka

1.4 km
Hrad Pecka
Hrady a zámky

V severovýchodních Čechách v Podkrkonoší nedaleko od Jičína se na skalním výběžku nad Peckou vysoko k nebi vypíná hrad stejného jména.

Hrad Pecka byl založen v první pol...

Pecka
4.2 km
Novopacký vodopád
Vodopády

Východně od Nové Paky v severovýchodních Čechách se rozkládá přírodní památka Novopacký vodopád (někdy nazývaná také Novopacké nebo Sýkornické vodopády). V hezké rokli se...

Nová Paka
6.5 km
Vrchol Zvičina - 671 m n.m.
Turistika

Zvičina je kopec u obce Třebihošť v okrese Trutnov. Je populárním turistickým cílem a významnou křižovatkou turistických cest. Na vrcholu stojí barokní kostel z roku 1706...

Horní Brusnice
6.7 km
Rozhledna na Kozinci
Rozhledny

U Vidochova na hranici Libereckého a Královéhradeckého kraje se v severovýchodních Čechách v nadmořské výšce 608 metrů nachází vysílač Kozinec s vyhlídkovým ochozem.

Ce...

Vidochov
7.3 km
Městské muzeum
Muzea a historie

V severovýchodních Čechách nedaleko od Jičína se v Nové Pace nachází muzeum, založené už v roce 1908.

Městské muzeum si pro návštěvníky připravilo hned několik expozic. ...

Nová Paka
8.5 km
Naučná stezka Karla Jaromíra Erbena
Turistika

V Miletíně západně od Dvora Králové nad Labem v severovýchodních Čechách vznikla naučná stezka, zasvěcená jednomu z našich největších spisovatelů. Naučná stezka Karla Jar...

Miletín
9.1 km
Ski areál Mostek - Debrné
Lyžování

Jihozápadně od Trutnova se u obce Mostek-Debrné rozkládá Ski areál Debrné. Lyžařský areál nabízí jednu sjezdovku o délce 340 metrů a 320metrový vlek typu poma.

Středisko...

Mostek
9.6 km
Koupaliště Dachova u Hořic
Koupání

Přírodní koupaliště se nachází v rámci rekreační oblasti Dachovy uprostřed lesů v okrese Jičín. Koupaliště, které vzniklo před bezmála sty lety na místě bývalého rybníka,...

Hořice