Kontakt
  • Oldřichov, Košťany
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2.5 hodiny.

Jižně od obce Košťany v severozápadních Čechách se v Mostecké pánvi rozprostírá vodní nádrž Barbora. Umělé jezero vzniklo z bývalého hnědouhelného dolu, následně povrchového lomu, který byl v 70. letech 20. století zatopen důlní vodou, později sem byla přivedena voda z nedalekého potoka Bouřlivce.

Barbora je hluboká až 60 metrů a čistá voda bez sinic v ní zve v letních měsících ke koupání, relaxaci i vodním sportům, jako jsou windsurfing nebo vyjížďky na plachetnici.

Návštěvníkům jsou u Barbory k dispozici dvě písčité pláže (na své si tady přijdou i nudisté), ale také občerstvení a sociální zařízení. K dispozici je půjčovna kajaků a příznivci aktivního trávení volného času se mohou těšit také na plážové hřiště na míčové sporty. Komu vyhládne, může se občerstvit v plážovém baru nebo stáncích s jídlem a nápoji a strávit je tady možné také noc - v místním autokempu.

Až k Barboře se dá dojet autem, za parkování se v sezóně platí. V letních měsících je možné využít speciální autobusové dopravy z Benešova náměstí v Teplicích.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Košťany
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.64165, 13.75544)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Jezero Barbora

4.4 km
Muzeum města Duchcova
Muzea a historie

V severočeském Duchcově má domov zajímavé muzeum, jehož počátky sahají až do konce 19. století.

Muzeum města Duchcova je unikátní svojí rozsáhlou kolekcí a badatelnou, v...

Duchcov
4.5 km
Zámek Duchcov
Hrady a zámky

Na severu Čech v podhůří Krušných hor stojí v Duchcově stejnojmenný barokní zámek s klasicistní úpravou, známý jako poslední působiště Giacoma Casanovy, po němž je dnes p...

Duchcov
5.0 km
Regionální muzeum na zámku Teplice
Muzea a historie

V severočeských Teplicích se nachází zámek, který je od poloviny minulého století sídlem místního muzea.

Zámek vznikl na místě středověkého ženského kláštera ze 12. stol...

Teplice
5.1 km
Vyhlídková věž Jana Křtitele
Rozhledny

Přijďte se pokochat se krásným výhledem z ochozu vyhlídkové věže Jana Křtitele. Nelekněte se spícího hlídače, díky kterému Teplice v roce 1793 vyhořely. Součastí věže je ...

Teplice
5.2 km
Liptická vyhlídka u Duchcova
Jiné atrakce

U Duchcova u Teplic v severozápadních Čechách se na návrší na okraji bývalého povrchového dolu Pokrok nachází netradiční vyhlídka.

Liptická vyhlídka dostala název podle...

Duchcov
5.2 km
Thermalium Lázně Teplice
Koupání

Lázně Teplice v Čechách jsou nejstaršími lázněmi ve střední Evropě - jejich tradice sahá až do 12. století a najdete tu hned čtyři lázeňské domy.

Voda v léčivých bazénec...

Teplice
5.6 km
Rozhledna Hrádek Letná
Rozhledny
V srdci Teplic, ve vznešeném Letenském zámeckém parku, se tyčí rozhledna s restaurací, která svým vzhledem připomíná starobylý hrad. Tato impozantní stavba, jejíž histori...
Teplice
6.0 km
Ski areál Bouřňák
Lyžování

U obce Mikulov severně od Teplic se na svazích kopce Bouřňák v nadmořské výšce 869 metrů rozkládá největší lyžařské středisko v oblasti. Ski areál Bouřňák nabízí hned šes...

Mikulov