Kontakt
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

V západní části Prahy v přírodním parku Šárka si na své přijdou zejména milovníci historie. Ti se tady mohou těšit na významné hradiště raného středověku, známé jako Šárecké hradiště nebo hradiště Šárka.

Archeologické nálezy prokázaly, že oblast kolem vodní nádrže Džbán byla osídlena už ve starší době kamenné a lidé ji obývali až do příchodu Slovanů v 6. století. V 7. - 8. století tady vzniklo mohutné hradiště, které až do svého zániku ve století 9. pravděpodobně vládlo širokému okolí.

Dnes tady na návštěvníky čekají po obou stranách džbánského údolí dvě skály - menší Šestákova a větší Kozákova -, z nichž se otevírají hezké výhledy do širokého okolí. Zachovaly se tady také pozůstatky valů, a tak si každý může zkusit představit, jak hradiště před více než tisíci lety vypadalo.

U Šáreckého údolí se dá zaparkovat, ale jezdí sem také veřejná doprava, a tak se sem snadno dostane úplně každý.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Praha
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.09623, 14.32073)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Hradiště Šárka

0.3 km
Koupaliště Divoká Šárka
Koupání

V Šáreckém údolí v Praze najdete koupaliště s dvěma bazény pro plavce a pro ty, kteří preferují mělkou vodu, je zde k dispozici i brouzdaliště pro děti. Co je však zvlášť...

Praha - Liboc
0.4 km
Vyhlídka Dívčí skok
Rozhledny

V západní části Přírodního parku Šárka severozápadně od centra hlavního města Prahy se nachází vyhlídka Dívčí skok. Stojí na nejvyšším bodě Divoké Šárky, a tak není divu,...

Praha - Liboc
1.0 km
Přírodní koupaliště Džbán
Koupání

V přírodním areálu v Šáreckém údolí v Praze se nachází koupaliště Džbán. Za horkých letních dní tady najdete osvěžení ve vodě, jejíž kvalita je pravidelně kontrolována.

...
Praha - Vokovice
3.1 km
Aktivní lesopark Řepy
Jiné atrakce

V pražských Řepích v západní části hlavního města našlo svůj domov rozsáhlé hřiště pod širým nebem, které ocení hlavně rodiny s dětmi.

Aktivní lesopark Řepy, otevřený v ...

Praha - Řepy
3.2 km
Přírodní koupaliště Motol
Koupání

V pražském Motole najdete přírodní nádrž s protékající vodou a písčitým, postupně se svažujícím dnem.

Relaxovat tady můžete na rozlehlých travnatých plochách, k dispozic...

Praha - Motol
3.2 km
Muzeum populární hudby
Muzea a historie

V Praze na Břevnově se v kulturním centru Kaštan nachází zajímavé muzeum, které potěší především příznivce populární hudby.

PopMuseum vzniklo v roce 2000 a v rámci své s...

Praha - Břevnov
3.4 km
Relaxační centrum Nemocnice Homolka
Koupání

V areálu Nemocnice Na Homolce v Praze najdete Relaxační centrum, z jehož služeb si vybere opravdu každý. Zaplavat si tady můžete v 25metrovém bazénu s proměnlivou hloubko...

Praha - Motol
4.2 km
Müllerova vila
Muzea a historie

V Pražských Střešovicích se skrývá jedinečné místo, luxusní funkcionalistická vila postavená slavným architektem Adolfem Losem. Müllerova (nebo také Loosova) vila byla po...

Praha - Střešovice