Kontakt
  • GPS: 50.47901, 15.60447
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

V severovýchodních Čechách v Podkrkonoší nedaleko od Jičína se na skalním výběžku nad Peckou vysoko k nebi vypíná hrad stejného jména.

Hrad Pecka byl založen v první polovině 14. století, v tom 16. potom prošel rozsáhlou renesanční přestavbou na pohodlnější rezidenční sídlo. V té době jej vlastnil známý polyglot Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic. V 18. století hrad zcela vyhořel a opraven byl až v polovině 20. století.

Návštěvníci se dnes na Pecce mohou těšit na zrekonstruovaný Harantovský palác, kde si mohou prohlédnout sedm místností, černou kuchyni, mučírnu a sklepení. Nachází se tady expozice na téma dějin hradu, ale také života a díla cestovatele, spisovatele a hudebního skladatele Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic a období renesance a raného baroka. Zájemci se tady dozví také informace o životě venkovských lidí v oblasti.

Zajímavostí Pecky je 56 metrů hluboká nasvícená hradní studna a z hradní vyhlídky jsou překrásné výhledy do všech stran.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Pecka
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.47901, 15.60447)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Hrad Pecka

1.4 km
Krkonošská vyhlídka
Rozhledny

Na obcí Bukovina jižně od Pecky v severovýchodních Čechách stojí v podhůří našich nejvyšších hor v nadmořské výšce 532 metrů Krkonošská vyhlídka.

Dřevěná rozhledna, ne ...

Pecka
3.3 km
Novopacký vodopád
Vodopády

Východně od Nové Paky v severovýchodních Čechách se rozkládá přírodní památka Novopacký vodopád (někdy nazývaná také Novopacké nebo Sýkornické vodopády). V hezké rokli se...

Nová Paka
5.5 km
Rozhledna na Kozinci
Rozhledny

U Vidochova na hranici Libereckého a Královéhradeckého kraje se v severovýchodních Čechách v nadmořské výšce 608 metrů nachází vysílač Kozinec s vyhlídkovým ochozem.

Ce...

Vidochov
6.7 km
Městské muzeum
Muzea a historie

V severovýchodních Čechách nedaleko od Jičína se v Nové Pace nachází muzeum, založené už v roce 1908.

Městské muzeum si pro návštěvníky připravilo hned několik expozic. ...

Nová Paka
6.9 km
Vrchol Zvičina - 671 m n.m.
Turistika

Zvičina je kopec u obce Třebihošť v okrese Trutnov. Je populárním turistickým cílem a významnou křižovatkou turistických cest. Na vrcholu stojí barokní kostel z roku 1706...

Horní Brusnice
8.8 km
Ski areál Mostek - Debrné
Lyžování

Jihozápadně od Trutnova se u obce Mostek-Debrné rozkládá Ski areál Debrné. Lyžařský areál nabízí jednu sjezdovku o délce 340 metrů a 320metrový vlek typu poma.

Středisko...

Mostek
9.7 km
Naučná stezka Karla Jaromíra Erbena
Turistika

V Miletíně západně od Dvora Králové nad Labem v severovýchodních Čechách vznikla naučná stezka, zasvěcená jednomu z našich největších spisovatelů. Naučná stezka Karla Jar...

Miletín
11.0 km
Koupaliště Dachova u Hořic
Koupání

Přírodní koupaliště se nachází v rámci rekreační oblasti Dachovy uprostřed lesů v okrese Jičín. Koupaliště, které vzniklo před bezmála sty lety na místě bývalého rybníka,...

Hořice