Kontakt
  • GPS: 50.47901, 15.60447
Popis atrakce

V severovýchodních Čechách v Podkrkonoší nedaleko od Jičína se na skalním výběžku nad Peckou vysoko k nebi vypíná hrad stejného jména.

Hrad Pecka byl založen v první polovině 14. století, v tom 16. potom prošel rozsáhlou renesanční přestavbou na pohodlnější rezidenční sídlo. V té době jej vlastnil známý polyglot Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic. V 18. století hrad zcela vyhořel a opraven byl až v polovině 20. století.

Návštěvníci se dnes na Pecce mohou těšit na zrekonstruovaný Harantovský palác, kde si mohou prohlédnout sedm místností, černou kuchyni, mučírnu a sklepení. Nachází se tady expozice na téma dějin hradu, ale také života a díla cestovatele, spisovatele a hudebního skladatele Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic a období renesance a raného baroka. Zájemci se tady dozví také informace o životě venkovských lidí v oblasti.

Zajímavostí Pecky je 56 metrů hluboká nasvícená hradní studna a z hradní vyhlídky jsou překrásné výhledy do všech stran.

Mapa
Turistická mapa (GPS 50.47901, 15.60447)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Hrad Pecka

6.7 km
Městské muzeum
Muzea a historie

V severovýchodních Čechách nedaleko od Jičína se v Nové Pace nachází muzeum, založené už v roce 1908.

Městské muzeum si pro návštěvníky připravilo hned několik expozic. ...

Nová Paka
6.9 km
Zvičina
Turistika

Zvičina je kopec u obce Třebihošť v okrese Trutnov. Je populárním turistickým cílem a významnou křižovatkou turistických cest. Na vrcholu stojí barokní kostel z roku 1706...

Horní Brusnice
8.8 km
Ski areál Mostek - Debrné
Lyžování

Jihozápadně od Trutnova se u obce Mostek-Debrné rozkládá Ski areál Debrné. Lyžařský areál nabízí jednu sjezdovku o délce 340 metrů a 320metrový vlek typu poma.

Středisko...

Mostek
11.0 km
Koupaliště Dachova u Hořic
Koupání

Přírodní koupaliště se nachází v rámci rekreační oblasti Dachovy uprostřed lesů v okrese Jičín. Koupaliště, které vzniklo před bezmála sty lety na místě bývalého rybníka,...

Hořice
11.1 km
Rozhledna Hořický chlum
Rozhledny

Asi 1,5 kilometru od Chlumu, městské části Hořic v Podkrkonoší, stojí 42 metrů vysoký vysílač a rozhledna v jednom.

Z Hořického chlumu jsou hezké, 360stupňové výhledy na...

Hořice
11.1 km
Galerie antického umění
Muzea a historie

V Hostinném nedaleko od severočeského Trutnova sídlí v areálu františkánského kláštera ze 17. století Galerie antického umění.

V klášterním kostele Neposkvrněného početí...

Hostinné
11.4 km
Zřícenina hradu Kumburk
Zříceniny

Kumburk je zřícenina gotického hradu ze 14. století na strmém stejnojmenném vrchu. Během husitských válek bylo kolem hradu postaveno vnější opevnění a v 16. století byl p...

Syřenov
11.6 km
Masarykova věž samostatnosti
Rozhledny

Asi kilometr severně od Hořic na hřebeni Hořického chlumu najdete rozhlednu se zajímavým názvem Masarykova věž samostatnosti. Při položení základního kamene rozhledny byl...

Hořice