Kontakt
  • GPS: 50.03773, 13.87211
Popis atrakce

Na skalnatém ostrohu nad Rakovnickým potokem se ve stejnojmenném městysu ve středních Čechách k nebi vypíná jeden z nejstarších středověkých hradů českých králů a knížat.

Křivoklát byl vystavěn pravděpodobně v polovině 13. století a často na něm pobývali králové Václav I. a Přemysl Otakar I. Ve druhé polovině 15. století byl hrad pozdněgoticky přestavěn a tuto svoji podobu si až na puritickou rekonstrukci z konce 19. století v zásadě zachoval dodnes. Křivoklát je ve správě státu a je přístupný veřejnosti.

Návštěvníky na hradě čekají hned čtyři prohlídkové okruhy, v rámci kterých se podívají do Gotických paláců se Stříbrnicí, Augustovým vězením, do kaple, malého (Rytířského) a velkého (Královského) sálu, knihovny, obrazárny nebo do hradního fürstenberského muzea.

Kdo chce, může vystoupat na Velkou válcovou věž, odkud jsou nádherné výhledy do širokého okolí.

ubytování Křivoklát
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.03773, 13.87211)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Hrad Křivoklát

2.5 km
Rozhledna Velká Buková
Rozhledny

Na okraji obce Velká Buková na Křivoklátsku stojí asi 15 kilometrů od Rakovníka moderně vyhlížející rozhledna, postavená teprve před několika lety.

Ze 14metrové dřevěné ...

Velká Buková
3.5 km
Hamousův statek
Muzea a historie

Ve Zbečně na Křivoklátsku západně od Prahy stojí v jedné z nejstarších obcí u nás statek s roubenkou, jejichž historie sahá nejméně do 16. století.

V Hamousově statku si...

Zbečno
9.3 km
Zřícenina hradu Týřov
Zříceniny

Týřov (německy Angerbach) je zřícenina významného hradu Českého království ze 13. století. Byl to hrad kastelového typu postavený podle importovaného francouzského vzoru....

Hřebečníky
10.1 km
Zámek Nižbor
Hrady a zámky

Nedaleko Berouna u Prahy se nad řekou Mží v obci Nižbor vypíná zámek stejného jména, založený jako hrad už ve 13. století Přemyslem Otakarem II.

Na počátku 17. století b...

Nižbor
10.7 km
Tyršovo koupaliště Rakovník
Koupání

Na Tyršáku se nebude nudit nikdo. Najdete tady totiž jak přírodní koupaliště s opalovacími moly, tak městský plavecký bazén.

Sportovně založeným se nabízí hřiště na pláž...

Rakovník
11.3 km
Zámecký park zámku Lány
Hrady a zámky

Uprostřed křivoklátských lesů nedaleko od Prahy stojí zámek Lány. Už od 20. let minulého století je zámek letním sídlem prezidentů, a proto je veřejnosti nepřístupný.

Ná...

Lány
11.5 km
Muzeum T. G. Masaryka
Muzea a historie

V Lánech u Prahy na Křivoklátsku sídlí ve zrekonstruovaném tereziánském špýcharu Muzeum T. G. Masaryka.

Návštěvníci se tady mohou těšit na stálou expozici, která má něko...

Lány
12.3 km
Muzeum T. G. M. Rakovník
Muzea a historie

Ve středočeském Rakovníce najdou návštěvníci nádhernou barokní budovu bývalého paláce plaských cisterciáků z druhé poloviny 18. století.

Od 30. let minulého století v ní...

Rakovník