Kontakt
  • GPS: 50.03773, 13.87211
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

Na skalnatém ostrohu nad Rakovnickým potokem se ve stejnojmenném městysu ve středních Čechách k nebi vypíná jeden z nejstarších středověkých hradů českých králů a knížat.

Křivoklát byl vystavěn pravděpodobně v polovině 13. století a často na něm pobývali králové Václav I. a Přemysl Otakar I. Ve druhé polovině 15. století byl hrad pozdněgoticky přestavěn a tuto svoji podobu si až na puritickou rekonstrukci z konce 19. století v zásadě zachoval dodnes. Křivoklát je ve správě státu a je přístupný veřejnosti.

Návštěvníky na hradě čekají hned čtyři prohlídkové okruhy, v rámci kterých se podívají do Gotických paláců se Stříbrnicí, Augustovým vězením, do kaple, malého (Rytířského) a velkého (Královského) sálu, knihovny, obrazárny nebo do hradního fürstenberského muzea.

Kdo chce, může vystoupat na Velkou válcovou věž, odkud jsou nádherné výhledy do širokého okolí.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Křivoklát
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.03773, 13.87211)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Hrad Křivoklát

0.2 km
Pomník knížete Karla Egona II. Fürstenberka
Památníky

V Křivoklátě na území Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko západně od Prahy si návštěvníci středních Čech mohou prohlédnout pomník knížete Karla Egona II. Fürstenberka....

Křivoklát
0.7 km
Vyhlídka Paraplíčko
Rozhledny

Mezi Roztokami a Křivoklátem v srdci Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko západně od Prahy se nachází malá, ale pěkná vyhlídka.

Vyhlídka Paraplíčko stojí nad soutokem ...

Křivoklát
2.3 km
Naučná stezka U Eremita
Turistika

U Roztok v srdci Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko leží přírodní rezervace U Eremita, kterou prochází stejnojmenná naučná stezka. Rezervace v zalesněném svahu nad ře...

Roztoky
2.5 km
Rozhledna Velká Buková
Rozhledny

Na okraji obce Velká Buková na Křivoklátsku stojí asi 15 kilometrů od Rakovníka moderně vyhlížející rozhledna, postavená teprve před několika lety.

Ze 14metrové dřevěné ...

Velká Buková
3.5 km
Hamousův statek
Muzea a historie

Ve Zbečně na Křivoklátsku západně od Prahy stojí v jedné z nejstarších obcí u nás statek s roubenkou, jejichž historie sahá nejméně do 16. století.

V Hamousově statku si...

Zbečno
9.3 km
Rozhledna Máminka
Rozhledny

U obce Hudlice na území Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko najdou návštěvníci nádherné krajiny středních Čech rozhlednu Máminka.

Pěkná dřevěná rozhledna netradičního...

Hudlice
9.3 km
Zřícenina hradu Týřov
Zříceniny

Týřov (německy Angerbach) je zřícenina významného hradu Českého království ze 13. století. Byl to hrad kastelového typu postavený podle importovaného francouzského vzoru....

Hřebečníky
10.1 km
Zámek Nižbor
Hrady a zámky

Nedaleko Berouna u Prahy se nad řekou Mží v obci Nižbor vypíná zámek stejného jména, založený jako hrad už ve 13. století Přemyslem Otakarem II.

Na počátku 17. století b...

Nižbor