Kontakt
  • GPS: 49.93952, 14.18829
Popis atrakce

Jen co by kamenem dohodil na jihozápad od Prahy stojí v Českém lese jeden z nejnavštěvovanějších hradů u nás, proslavený veselohrou Noc na Karlštejně.

Karlštejn byl založen v polovině 14. století římským císařem Karlem IV. a měl sloužit jako místo pro uložení královských pokladů, sbírek svatých relikvií a říšských korunovačních klenotů. Ve druhé polovině 15. století byl hrad upraven pozdně goticky, ve století 16. pak renesančně a svoji stávající puristickou podobu získal na konci 19. století.

Návštěvníci se na Karlštejně mohou těšit na původní nástěnnou výzdobu ze 14. století, soubor deskových obrazů Mistra Theodorika v kapli svatého Kříže, největší portrétní galerii českých panovníků nebo repliku Svatováclavské koruny.

K dispozici jsou dva okruhy s průvodcem. Ten první je zavede do reprezentačních i soukromých pokojů Karla IV. a historických interiérů s vybavením ze 14. – 19. století. V rámci toho druhého se pak podívají do historicky nejcennějších prostor hradu včetně kaple svatého Kříže.

Kdo chce, může vystoupit na Velkou věž a kochat se odsud nádhernými výhledy nebo si prohlédnout výstavu Karlštejnského pokladu ze druhé poloviny 14. století.

ubytování Karlštejn
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.93952, 14.18829)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Hrad Karlštejn

0.1 km
Muzeum voskových figurin
Muzea a historie

Pod hradem Karlštejn, jen co by kamenem dohodil na jihozápad od Prahy, se nachází muzeum, které je směsicí proslulého Madame Tussauds a hororového příběhu.

Karlštejnské ...

Karlštejn
0.3 km
Muzeum betlémů
Muzea a historie

Na hradě Karlštejn ve středních Čechách sídlí v barokní budově bývalé fary z 18. století Muzeum betlémů.

Na návštěvníky tady čeká rozsáhlá sbírka českých historických dř...

Karlštejn
1.0 km
Zoopark Karlštejn
Zoologie a botanika

V městyse Karlštejn jen 25 kilometrů jihozápadně od Prahy se na břehu řeky Berounky nachází Zoopark Karlštejn, kde se bude líbit nejen rodinám s dětmi.

Těšit se tady moh...

Karlštejn
1.2 km
Zážitkový let balónem
Adrenalinové atrakce

Balónové létání je romantika a dobrodružství v jednom zážitku. Vidět pole, lesy, hrady, jezera a městečka z ptačí perspektivy má své nezaměnitelné kouzlo.

Celý zážitek ...

Karlštejn
1.3 km
Romantický let v balónu pro dva
Jiné atrakce

Vydejte se do oblak v proutěném koši pod obřím balónem, který pohání horký vzduch a vzdušné proudy. Let balónem je čistokrevná romantika a celý koš budete mít jen sami pr...

Karlštejn
2.0 km
Vápencove lomy Amerika
Jiné atrakce

V Českém krasu ve středních Čechách se nedaleko obce Mořina u Karlštejna nachází soustava jámových vápencovách lomů propojených podzemními štolami.

Lomy, mezi něž patří ...

Karlštejn
2.7 km
Bubovické vodopády
Vodopády

Na Bubovickém potoce u Berouna v Českém krase leží Bubovické vodopády, jedna z nejznámějších přírodních atrakcí na Karlštejnsku.

Vodopády mají několik vápencových stupňů...

Srbsko
5.0 km
Hornický skanzen Solvayovy lomy
Technické památky

V roce 1904 přišla do Čech belgická firma Solvay, zabývající se zpracováním vápence, a založila zde lomy, ve kterých se cca 50 let vápenec těžil. Dnes se zde nachází muze...

Svatý Jan pod Skalou