Kontakt
  • GPS: 49.93952, 14.18829
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

Jen co by kamenem dohodil na jihozápad od Prahy stojí v Českém krasu jeden z nejnavštěvovanějších hradů u nás, proslavený veselohrou Noc na Karlštejně.

Karlštejn byl založen v polovině 14. století římským císařem Karlem IV. a měl sloužit jako místo pro uložení královských pokladů, sbírek svatých relikvií a říšských korunovačních klenotů. Vedruhé polovině 15. století byl hrad upraven pozdně goticky, ve století 16. pak renesančně a svoji stávající puristickou podobu získal na konci 19. století.

Návštěvníci se na Karlštejně mohou těšit na původní nástěnnou výzdobu ze 14. století, soubor deskových obrazů Mistra Theodorika v kapli svatého Kříže, největší portrétní galerii českých panovníků nebo repliku Svatováclavské koruny.

K dispozici jsou dva okruhy s průvodcem. Ten první je zavede do reprezentačních i soukromých pokojů Karla IV. a historických interiérů s vybavením ze 14. – 19. století. V rámci toho druhého se pak podívají do historicky nejcennějších prostor hradu včetně kaple svatého Kříže.

Kdo chce, může vystoupit na Velkou věž a kochat se odsud nádhernými výhledy nebo si prohlédnout výstavu Karlštejnského pokladu ze druhé poloviny 14. století.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Karlštejn
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.93952, 14.18829)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Hrad Karlštejn

0.1 km
Muzeum voskových figurin
Muzea a historie

Pod hradem Karlštejn, jen co by kamenem dohodil na jihozápad od Prahy, se nachází muzeum, které je směsicí proslulého Madame Tussauds a hororového příběhu.

Karlštejnské ...

Karlštejn
0.3 km
Muzeum betlémů
Muzea a historie

Na hradě Karlštejn ve středních Čechách sídlí v barokní budově bývalé fary z 18. století Muzeum betlémů.

Na návštěvníky tady čeká rozsáhlá sbírka českých historických dř...

Karlštejn
1.0 km
Zoopark Karlštejn
Zoologické a botanické zahrady

V městyse Karlštejn jen 25 kilometrů jihozápadně od Prahy se na břehu řeky Berounky nachází Zoopark Karlštejn, kde se bude líbit nejen rodinám s dětmi.

Těšit se tady moh...

Karlštejn
1.2 km
Vyhlídkový let balónem nad Karlštejnem
Adrenalinové atrakce

Romantika a dobrodružství spjaté v jediném nezapomenutelném zážitku - to je balónové létání! Představte si, jak se vznášíte vysoko nad zemí a pod vámi se rozprostírají ma...

Karlštejn
2.0 km
Vápencove lomy Amerika
Jiné atrakce

V Českém krasu ve středních Čechách se nedaleko obce Mořina u Karlštejna nachází soustava jámových vápencovách lomů propojených podzemními štolami.

Lomy, mezi něž patří ...

Karlštejn
2.7 km
Bubovické vodopády
Vodopády

Na Bubovickém potoce u Berouna v Českém krase leží Bubovické vodopády, jedna z nejznámějších přírodních atrakcí na Karlštejnsku.

Vodopády mají několik vápencových stupňů...

Srbsko
3.6 km
Menhir a betonové křeslo
Jiné atrakce

U Mořinky jihozápadně od Prahy nedaleko slavného hradu Karlštejna se nad obcí k nebi vypíná mohutný menhir.

3metrový vápencový kámen byl uměle opracován a stal se z něj ...

Mořinka
4.8 km
Vápencový lom Alkazar
Jiné atrakce

U Berouna ve středních Čechách si na své přijdou turisté, vodáci i horolezci. Čeká tady na ně bývalý vápencový lom Alkazar (Hostim I), dříve vyhledávaný trampy, ale také ...

Beroun