Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

Do Nelahozevsi severně od Prahy by měli vyrazit milovníci české hudby. V roce 1841 se tady totiž narodil známý skladatel Antonín Dvořák, jehož fanoušci si tady dodnes mohou prohlédnout jeho rodný dům, ale projít si také naučnou stezku, která dostala jeho jméno.

Dvořákova stezka vede po levém břehu řeky Vltavy mezi Kralupami nad Vltavou a Nelahozevsí. Stezka je dlouhá necelé 4 kilometry a prostřednictvím informačních tabulí na ní se návštěvníci dozví spoustu zajímavostí o geologii, paleontologii, ekologii, historii nebo ochraně místní přírody, jejích živočišných a rostlinných druzích. Kdo bude mít oči otevřené, může tady pozorovat řadu druhů vodních ptáků, mezi nimi například i kormorány.

Červeně značená stezka začíná na vlakovém nádraží v Kralupech a jde přes Hostibejk s altánem, kde je možné si na chvíli odpočinout, až k nádhernému renesančnímu zámku v Nelahozevsi. Trasa není obtížná a je schůdná ve všech ročních obdobích a za každého počasí. Vlak jezdí také do Nelahozevsi, a tak se sem snadno dostanou i ti, kteří nemají k dispozici vlastní dopravu.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Nelahozeves
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.24347, 14.3119)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Dvořákova stezka

0.5 km
Vyhlídka na vrchu Hostibejk
Rozhledny

V Kralupech nad Vltavou ve středních Čechách se k nebi vypíná pískovcový vrch Hostibejk a kolem něj stejnojmenná přírodní památka, oblíbený cíl výletů místních i návštěvn...

Kralupy nad Vltavou
0.7 km
Městské muzeum v Kralupech nad Vltavou
Muzea a historie

V Kralupech nad Vltavou, jen co by kamenem dohodil severně od Prahy, má svůj domov městské muzeum, které si pro své návštěvníky připravilo celou řadu stálých expozic.

"A...

Kralupy nad Vltavou
1.4 km
Koupaliště Kralupy nad Vltavou
Koupání

Koupaliště v Kralupách nad Vltavou najdete v klidné části města nedaleko řeky. Před několika lety bylo kompletně zrekonstruováno.

Návštěvníkům nabízí 50metrový plavecký ...

Kralupy nad Vltavou
2.1 km
Zámek Nelahozeves
Hrady a zámky

Jen co by kamenem dohodil na sever od Prahy se nachází jedna z nejvýznamnějších pozdně renesančních staveb u nás.

Zámek Nelahozeves byl vystavěn v polovině 16. století a...

Nelahozeves
4.1 km
Zámek Veltrusy
Hrady a zámky

Jen co by kamenem dohodil severně od Prahy se ve Veltrusech nachází vrcholně barokní zámek stejného jména. Zámek byl vystavěn v první polovině 18. století, původně jako m...

Veltrusy
6.2 km
Muzeum másla v Máslovicích
Muzea a historie

V Máslovicích u Kralup nad Vltavou severně od Prahy má svůj domov úzce zaměřené muzeum, jediné svého druhu ve střední Evropě.

Malé máslovické muzeum másla si pro své náv...

Máslovice
6.9 km
Městské muzeum Velvary
Muzea a historie

Velvary ve středních Čechách, jen co by kamenem dohodil od Prahy, jsou domovem muzea, otevřeného už ve 30. letech minulého století.

Městské muzeum Velvary si pro své náv...

Velvary
7.3 km
Malovarský rybník
Koupání

V Malovarech, místní části města Velvary severně od Prahy se roprostírá Malovarský rybník, místními nazývaný často Malvaňák. Rybník byl založen už v první polovině 16. st...

Velvary