Kontakt
  • Skalní mlýn 96, Blansko
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

Na břehu říčky Punkvy se u Kateřinské jeskyně východně od Blanska nachází Dům přírody Moravského krasu. Moderní návštěvnické centrum stojí v srdci chráněné krajinné oblasti na Skalním mlýně, který je branou k Punkevním jeskyním i propasti Macocha.

Na návštěvníky tady čeká interaktivní expozice, která je netradiční formou seznámí s fenomény a příběhy jedinečné krasové oblasti. Nechybí tady dotykové panely, moderní 3D kino ani herna pro děti s „krápníkovým puzzle“.

V průběhu roku organizuje Dům přírody také vzdělávací a zážitkové programy, ale rádi tady poradí také s naplánováním výletů nebo ubytováním v krajině, kde se v devonu rozprostíralo moře a kde je dnes možné obdivovat rozsáhlý systém jeskyní s překrásnou krápníkovou výzdobou.

Dům přírody Moravského krasu je dostupný autem, k dispozici je tady prostorné parkoviště. Kdo nemá vlastní dopravu, nemusí zoufat: ke Skalnímu mlýnu z Blanska pravidelně zajíždí autobus.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Blansko
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.36296, 16.71015)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Dům přírody Moravského krasu

0.3 km
Kateřinská jeskyně
Jeskyně

V severní části Chráněné krajinné oblasti Moravský kras se nedaleko od Blanska v Suchém žlebu nachází Kateřinská jeskyně. Jeskyně byla pojmenována po pověsti o pasačce Ka...

Blansko
1.3 km
Zřícenina hradu Blansek
Zříceniny

Blansek je rozsáhlá zřícenina hradu ležící nad údolím říčky Punkvy. Známá propast Macocha je od hradu vzdálena jen cca půl kilometru vzdušnou čarou na sever a vchod do Pu...

Vavřinec
1.5 km
Punkevní jeskyně
Jeskyně

Punkevní jeskyni ročně navštíví 200 000 turistů a je tak nejnavštěvovanějším jeskynním systémem v Česku. Je jedinou zpřístupněnou jeskyní v Česku s podzemní plavbou pro n...

Blansko - Skalní mlýn
1.8 km
Macocha
Jiné atrakce

Propast Macocha je nejznámější propast v oblasti Moravského krasu a součást komplexu Punkevních jeskyní. Největší hloubka propasti je 138 metrů.

K názvu propasti se vzta...

Blansko - Skalní mlýn
2.9 km
Rozhledna Podvrší
Rozhledny

U Veselice, místní části obce Vavřinec nedaleko Blanska najdete rozhlednu Podvrší.

Z železobetonové telekomunikační věže s výškou úctyhodných 49 metrů se za příznivého p...

Vavřinec
3.5 km
Větrný mlýn v Rudici
Muzea a historie

V Rudici u Blanska na jižní Moravě se na výšině Tumperk k nebi vypíná větrný mlýn holandského typu, postavený v roce 1865.

Dnes je mlýn památkově chráněnou stavbou a náv...

Rudice
3.7 km
Koupaliště Palava
Koupání

V nádherném prostředí v Blansku u Brna najdete rekreační oblast Palava. Jejím centrem je koupaliště s umělou vodní nádrží se skokanským můstkem, molem a klouzačkami.

Vyř...

Blansko
3.8 km
Rudické propadání
Turistika

Uprostřed Chráněné krajinné oblasti Moravský kras na sever od Brna se nachází nejmohutnější propadání v oblasti: voda Jedovnického potoka mizí pod zemí, postupně padá do ...

Rudice