Kontakt
  • Skrbeňská 70, Horka nad Moravou
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

V obci Horka nad Moravou severně od Olomouce našla svůj domov galerie překrásné krajiny lužních lesů, labyrintu koryt a ramen řeky Moravy, které jsou domovem roztodivných druhů rostlin i živočichů.

Dům přírody Litovelského Pomoraví nabízí jedinečnou expozici v přírodě, kde se návštěvníci mohou seznámit s chráněnou krajinnou oblastí a jejími obyvateli. Kdo má zájem, může si rezervovat komentovanou prohlídku nebo se zúčastnit pátrací hry či některé z akcí pro děti i dospělé, které se tady pořádají v průběhu celého roku. Součástí expozice jsou také netradiční herní prvky, které potěší hlavně rodiny s dětmi.

U Domu přírody začínají turistické trasy a je odsud možné vyrazit na výlet krajinou, jíž dominují vápencový vrch Třešín nebo Mladečské jeskyně s největší hadí jeskyní v Evropě.

Dům přírody Litovelského Pomoraví je volně přístupný a jeho prohlídkový okruh po jednotlivých uměleckých dílech zvládnou jak rodiče s kočárky, tak senioři. Až ke galerii se dá dojet autem, do Horky jezdí ale také vlak: z železniční stanice je to sem už jen kilometr pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Horka nad Moravou
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.6414, 17.19985)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Dům přírody Litovelského Pomoraví

2.8 km
Jezero Poděbrady
Koupání

Na okraji města Olomouce najdete přírodní koupaliště s křišťálově čistou vodou. K osvěžení v letních horých dnech zvou dvě štěrkopísková jezera, ke slunění pak štěrkové a...

Horka nad Moravou
3.7 km
Hanácké skanzen v Příkazích
Muzea a historie

V Příkazích u Olomouce na střední Moravě se nachází soubor staveb lidové architektury, nazývaný "Hanácké skanzen", unikátní doklad hliněné architektury v regionu.

Na náv...

Příkazy
5.4 km
Lanové centrum PROUD Olomouc
Adrenalinové atrakce

V Olomouci na střední Moravě se nachází jedno ze sítě lanových center PROUD v České republice.

Na návštěvníky všech věkových kategorií tady čeká celá řada překážek, při ...

Olomouc
5.5 km
Vyhlídkový let letadlem Olomouc
Jiné atrakce

Představte si, jak sedíte v kokpitu letounu, cítíte vzrušení z rozjezdu po startovací dráze a následného odlepení od země. Srdce vám buší, když letadlo nabírá výšku a zač...

Olomouc
5.5 km
Exkluzivní řízení letadla na zkoušku
Adrenalinové atrakce

Milovníci létání, pozor! Odteď už nemusíte jen závidět ptákům a profesionálním pilotům, protože máte jedinečnou příležitost chopit se kniplu a na chvíli se stát skutečným...

Olomouc
5.6 km
Flyboarding Olomouc
Adrenalinové atrakce

Flyboard vynalezl francouzský šampión na vodním skútru Frank Zapata v roce 2011. Zařízení je poháněno vodním skútrem. Tlak vody je přesměrováván do 18 m dlouhé hadice a o...

Náklo
5.8 km
Plavecký stadion Olomouc
Koupání

V Olomouci si milovníci vodních radovánek přijdou na své v zimě i v létě. K dispozici je jim totiž jak krytý, tak venkovní areál.

V kryté části jsou připraveny velký pla...

Olomouc
6.4 km
Muzeum umění Olomouc
Muzea a historie

Už do 50. let 20. století sahají počátky Muzea umění v moravské Olomouci.

Muzeum má ve správě přes 185 tisíc uměleckých děl z oblastí malířství, sochařství, kresby, voln...

Olomouc