Kontakt
  • Skrbeňská 70, Horka nad Moravou
Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 1.5 hodiny.

V obci Horka nad Moravou severně od Olomouce našla svůj domov galerie překrásné krajiny lužních lesů, labyrintu koryt a ramen řeky Moravy, které jsou domovem roztodivných druhů rostlin i živočichů.

Dům přírody Litovelského Pomoraví nabízí jedinečnou expozici v přírodě, kde se návštěvníci mohou seznámit s chráněnou krajinnou oblastí a jejími obyvateli. Kdo má zájem, může si rezervovat komentovanou prohlídku nebo se zúčastnit pátrací hry či některé z akcí pro děti i dospělé, které se tady pořádají v průběhu celého roku. Součástí expozice jsou také netradiční herní prvky, které potěší hlavně rodiny s dětmi.

U Domu přírody začínají turistické trasy a je odsud možné vyrazit na výlet krajinou, jíž dominují vápencový vrch Třešín nebo Mladečské jeskyně s největší hadí jeskyní v Evropě.

Dům přírody Litovelského Pomoraví je volně přístupný a jeho prohlídkový okruh po jednotlivých uměleckých dílech zvládnou jak rodiče s kočárky, tak senioři. Až ke galerii se dá dojet autem, do Horky jezdí ale také vlak: z železniční stanice je to sem už jen kilometr pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Horka nad Moravou
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.6414, 17.19985)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Dům přírody Litovelského Pomoraví

2.8 km
Jezero Poděbrady
Koupání

Na okraji města Olomouce najdete přírodní koupaliště s křišťálově čistou vodou. K osvěžení v letních horých dnech zvou dvě štěrkopísková jezera, ke slunění pak štěrkové a...

Horka nad Moravou
3.7 km
Hanácké skanzen v Příkazích
Muzea a historie

V Příkazích u Olomouce na střední Moravě se nachází soubor staveb lidové architektury, nazývaný "Hanácké skanzen", unikátní doklad hliněné architektury v regionu.

Na náv...

Příkazy
5.4 km
Lanové centrum PROUD Olomouc
Adrenalinové atrakce

V Olomouci na střední Moravě se nachází jedno ze sítě lanových center PROUD v České republice.

Na návštěvníky všech věkových kategorií tady čeká celá řada překážek, při ...

Olomouc
5.5 km
Exkluzivní řízení letadla na zkoušku
Adrenalinové atrakce

Milovníci létání, pozor! Odteď už nemusíte jen závidět ptákům a profesionálním pilotům, protože máte jedinečnou příležitost chopit se kniplu a na chvíli se stát skutečným...

Olomouc
5.5 km
Vyhlídkový let letadlem Olomouc
Jiné atrakce

Představte si, jak sedíte v kokpitu letounu, cítíte vzrušení z rozjezdu po startovací dráze a následného odlepení od země. Srdce vám buší, když letadlo nabírá výšku a zač...

Olomouc
5.6 km
Flyboarding Olomouc
Adrenalinové atrakce

Flyboard vynalezl francouzský šampión na vodním skútru Frank Zapata v roce 2011. Zařízení je poháněno vodním skútrem. Tlak vody je přesměrováván do 18 m dlouhé hadice a o...

Náklo
5.8 km
Plavecký stadion Olomouc
Koupání

V Olomouci si milovníci vodních radovánek přijdou na své v zimě i v létě. K dispozici je jim totiž jak krytý, tak venkovní areál.

V kryté části jsou připraveny velký pla...

Olomouc
6.4 km
Muzeum umění Olomouc
Muzea a historie

Už do 50. let 20. století sahají počátky Muzea umění v moravské Olomouci.

Muzeum má ve správě přes 185 tisíc uměleckých děl z oblastí malířství, sochařství, kresby, voln...

Olomouc