Kontakt
  • GPS: 49.12555, 16.34209
Popis atrakce

Součástí zábavního parku Permonium je Duhový svět - environmentální park pro nejmenší děti, zaměřený na ekologii a ochranu životního prostředí.

Srdcem tohoto přírodního parku je zpřístupněná historická vodárenská věž, leporelo – pohádková knížka v nadživotní velikosti je jistě velkým lákadlem pro malé i velké návštěvníky. Park dětem nabízí relaxační zónu s vodními prvky, brouzdaliště, čarovná jezírka, tajuplný tunel oddělující 2 světy, přírodní domeček, tajemnou komnatu, amfiteátr, lanoloď, pískoviště s pohyblivými kyblíky, nechybí ani zvířátka v různých podobách a mnoho dalších zajímavostí.

Návštěvníci se mohou spolu se svými dětmi vydat v pohádkovém příběhu nazvaném „Duhová kapka“ po stopách Duhové víly Permíny, zachránit ji a získat tak originální odměnu. Celá hra byla vytvořena ve spolupráci s pedagogy pro zachování edukativně – zábavného charakteru. Hra je založena na principu NAJDI-POZNEJ-POCHOP a je zaměřena na environmentální výchovu nejmenších dětí s cílem hravou formou ukázat dětem proč je potřeba stálá péče o životní prostředí a jakým způsobem k tomu mohou přispět. Budou si moci také sami cokoli vyzkoušet, osahat, poznat, protože více než tisíc slov je shlédnout jeden obrázek, nebo ještě lépe prožít zážitek.

Mapa
Turistická mapa (GPS 49.12555, 16.34209)
Google mapy (navigace)
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Duhový svět - zábavní park pro nejmenší

3.5 km
Koupaliště Zbýšov
Koupání

Jen kousek od Brna najdete rozlehlé koupaliště, které nabízí hned pět bazénů s nádherně čistou vodou ohřívanou solárními plachtami a 80 metrů dlouhým toboganem.

Možnosti...

Zbýšov
3.6 km
Jízdy historických vlaků MPŽ
Muzea a historie

Ve Zbýšově jihozápadně od Brna mohou zájemci zažít nevšední zážitek z jízdy vlaku. Sídlí tady totiž Muzeum průmyslových železnic a začíná tu úzkorozchodná trasa směrem do...

Zbýšov
3.6 km
Muzeum v Ivančicích
Muzea a historie

Jen co by kamenem dohodil na jihozápad od Brna, našla své sídlo pobočka Muzea Brněnska, Muzeum v Ivančicích.

Muzeum vzniklo už na konci 19. století a patří tak k jedněm ...

Ivančice
4.5 km
Rozhledna Alfonse Muchy
Rozhledny

Na jižním okraji Ivančic u Brna stojí stojí nad řekou Jihlavou rozhledna Alfonse Muchy, nazývaná podle kopce, na kterém se nachází, někdy také Réna.

Rozhledna pochází už...

Ivančice
6.2 km
Menšíkova rozhledna u Hlíny
Rozhledny

U obce Hlína jihozápadně od Brna stojí 22metrová rozhledna, nesoucí jméno známého českého herce Vladimíra Menšíka, který se narodil v nedalekých Ivančicích.

Z rozhledny ...

Hlína
7.1 km
Zámek Rosice
Hrady a zámky

V Rosicích u Brna nad soutokem Bobravy a Říčanského potoka stojí renesanční zámek, vystavěný na místě tvrze ze 14. století.

Zámek, přestavěný v reprezentační sídlo v 16....

Rosice
7.5 km
Zřícenina hradu Levnov
Zříceniny

Levnov (též Ketkovický hrad) je zřícenina hradu ze 14. století. Nachází se na skalním ostrohu nad řekami Oslavou a Chvojnicí. Hrad sloužil na ochranu zboží třebíčského kl...

Ketkovice
7.9 km
Zřícenina hradu Templštejn
Zříceniny

Templštejn je zřícenina hradu ze 13. století asi 3 kilometry od obce Jamolice. Je to jeden z mála hradů založených řádem templářů na Moravě. Ve 14. století byl templářský...

Jamolice