Popis atrakce

Nad údolím Račího potoka u Javorníku v samém severním cípu Slezska se táhne hřeben rulových skal s jednou z nejkrásnějších vyhlídek Rychlebských hor.

Čertovy kazatelny se nachází při cestě na zříceninu hradu Rychleby a svůj název nedostaly náhodou: jejich 13 metrů vysoká skalní stěna nápodobně připomíná kostelní kazatelnu. Z vyhlídky se otevírají nádherné výhledy do zalesněného Račího údolí, jehož přírodní rezervace chrání překrásné pralesovité porosty. Samotná vyhlídka nabízí dřevěný přístřešek, může se ale i na několik menších skalek se železným zábradlím pod ní.

Kdo má auto, může dojet až do Račího údolí na parkoviště se zákazem vjezdu, odkud pokračuje zelená turistická značka. Z Javorníku, kam jezdí vlak, je to buď nejprve modrá, která se napojuje na zelenou, nebo červená. Ta první je dlouhá asi 3,5 kilometru, ta druhá pak 3.

Každý by procházku na Čertovy kazatelny měl spojit s nedalekou zříceninou hradu Rychleby, vystavěného už na konci 13. století.

Může se Vám hodit: ubytování Javorník (okres Jeseník)
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.36941, 16.99174)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Čertovy kazatelny v Rychlebských horách

0.7 km
Naučná stezka Rychlebskými horami
Turistika

V obci Javorník v samém severozápadním cípu Slezska, jen co by kamenem dohodil od hranic s Polskem, začíná zajímavá naučná stezka Rychlebskými horami.

Stezka je dlouhá...

Javorník
0.9 km
Zřícenina hradu Rychleby
Zříceniny

Rychlebský hrad (něm. Reichenstein) je moderní název zříceniny hradu neznámého jména a neznámých zakladatelů ze 13. století. Hrad byl vybudován vysoko nad levým břehem Ra...

Javorník
2.3 km
Zámek Jánský vrch
Hrady a zámky

V Javorníku na severní Moravě stojí zámek, jehož historie sahá až do přelomu 13. a 14. století. Tehdy na jeho místě stával hrad, později přebudovaný na zámek v renesanční...

Javorník
2.8 km
Městské muzeum Javorník
Muzea a historie

V severočeském Javorníku sídlí v budově bývalého soudu muzeum, jemuž daly základ archeologické nálezy ze zříceniny hradu Rychleby.

Dnes v Městském muzeu na návštěvníky č...

Javorník
6.8 km
Rozhledna Borůvková hora
Rozhledny

V Rychlebských horách na vrchu stejného jména najdete 25metrovou rozhlednu Borůvková hora. Za příznivého počasí jsou odsud výhledy do Polska, na Králický Sněžník, Šerák, ...

Javorník
10.8 km
Národní přírodní památka Borový vrch - 487 m n.m.
Turistika

U Žulové nedaleko Jeseníku ve Slezsku, jen co by kamenem dohodil od sousedního Polska, se k nebi vypíná Borový vrch. Žulová hora s vrcholem v nadmořské výšce 487 metrů a...

Žulová
11.5 km
Nýznerovské vodopády
Vodopády

U obce Nýznerov jihozápadně od Žulové, jen co by kamenem dohodil od hranic s Polskem, se nachází vodopády Stříbrného potoka, zvané také Nýznerovské.

V kaňonovité soutěs...

Žulová
11.5 km
Vodopády Stříbrného potoka
Vodopády

Na Stříbrném potoce u Jeseníku leží vodopády Stříbrného potoka, zvané také Nýznerovské.

Vodopády tvoří soustava kaskád a peřejí v romantické kaňonovité soutěsce nad ústí...

Žulová