Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2 hodiny.

V Olomouci na střední Moravě lemují břehy Mlýnského potoka Bezručovy sady, jejichž součástí je také botanická zahrada. Ta se nachází na místě takzvané Korunní pevnůstky, která byla v areálu, jehož historie sahá už do 20. let 19. století, připojena v 60. letech století 20.

Na návštěvníky dnes v botanické zahradě čeká nádherný areál s alpinem, rozáriem, expozicí aromatických a léčivých rostlin, trvalek a jarních hájových rostlin. Nechybí ale ani Zahrada smyslů pro nevidomé.

Alpinum bylo založeno v roce 1979 a dominují mu zakrslé jehličnany, Rozárium pak vzniklo na počátku 70. let a je domovem 10 tisíce keřů růží více než 400 domácích a zahraničních druhů. Každé jaro na březích Mlýnského potoka rozkvétá nespočet sněženek podsněžních, bledulí, ladoněk, dymnivek a sasanek.

V zahradě nechybí celá řada dekorativních plastik ani lavičky pro ty, kteří by si chtěli odpočinout.

Botanická zahrada se nachází v těsné blízkosti historického centra Olomouce a kdo by chtěl, může se odsud vypravit na jeho průzkum. Parkoviště jsou tady k dispozici a od železniční stanice Olomouc, Smetanovy sady je to sem jen kilometr pěšky.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Olomouc
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.59232, 17.26105)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Bezručovy sady - botanická zahrada

0.1 km
Rozárium Olomouc
Zoologické a botanické zahrady
Rozárium, skvost botanické zahrady Výstaviště Flora Olomouc, je opravdovým rájem pro milovníky květin a přírody. Vzniklo v letech 1970–1972 díky nadšení a úsilí členů Ros...
Olomouc
0.5 km
Vlastivědné muzeum v Olomouci
Muzea a historie

V Olomouci na střední Moravě má svůj domov moderní a interaktivní muzeum, které si pro návštěvníky připravilo hned několik nových expozic.

Zájemci se ve Vlastivědném muz...

Olomouc
0.6 km
Muzeum umění Olomouc
Muzea a historie

Už do 50. let 20. století sahají počátky Muzea umění v moravské Olomouci.

Muzeum má ve správě přes 185 tisíc uměleckých děl z oblastí malířství, sochařství, kresby, voln...

Olomouc
0.6 km
Katedrála sv. Václava
Sakrální památky

Katedrála sv. Václava je dominantou města Olomouce, a to především svojí hlavní věží, jejíž výška je 102 metrů. Může být považována za jeden z nejkrásnějších příkladů nov...

Olomouc
0.7 km
Arcidiecézní muzeum v Olomouci
Muzea a historie

V Olomouci na střední Moravě má v bývalé rezidenci olomouckých kapitulních děkanů, jejíž historie sahá až do doby přelomu 12. a 13. století, domov Arcidiecézní muzeum.

M...

Olomouc
1.0 km
Privátní let balónem na Olomoucku
Jiné atrakce

Představte si, jak se vznášíte v oblacích pod obřím balónem, který pohání horký vzduch a vzdušné proudy. Let s balónem představuje autentickou romantiku. Celý koš bude je...

Olomouc
1.2 km
Vyhlídkový let balónem Olomouc
Adrenalinové atrakce

Romantika a dobrodružství spjaté v jediném nezapomenutelném zážitku - to je balónové létání! Představte si, jak se vznášíte vysoko nad zemí a pod vámi se rozprostírají ma...

Olomouc
1.4 km
Plavecký stadion Olomouc
Koupání

V Olomouci si milovníci vodních radovánek přijdou na své v zimě i v létě. K dispozici je jim totiž jak krytý, tak venkovní areál.

V kryté části jsou připraveny velký pla...

Olomouc