Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 2.5 hodiny.
Časová náročnost je přibližně 2.5 hodiny.

U obce Koberovy jižně od Jablonce nad Nisou v severních Čechách se nachází labyrint pískovcových skal a formací. Besedické skály leží nad levým břehem řeky Jizery na území Českého ráje a jsou oblíbeným cílem návštěvníků.

Ti se tady mohou těšit na hlavní skupinu skal, která dostala jméno Chléviště a jejíž součástí je sluj exulanta Václava Sadovského ze Sloupna, ale i seskupení U Kalicha s oltářem, do něhož byl vytesán právě kalich. Užít si tady mohou také nádherné rozhledy, a to hned z několika vyhlídek: pískovcového vrchu Sokol s výhledy do údolí Jizery a na Suché Skály, vyhlídek Kde domov můj, Kinského nebo Hořákovy.

Skalním městem vede naučná stezka Besedickými skalami s deseti zastaveními, při jejímž absolvování se zájemci dozví spoustu informací zejména o geologii oblasti. Měří 5 kilometrů a není náročná, a tak ji zvládnou i rodiny s dětmi.

Až do Besedic se dá dojet autem, od parkoviště s bufetem se jde po červené nebo zelené turistické značce až k bývalé chatě U Kalicha, kde začíná žlutě značená naučná stezka. Nejbližší železniční stanicí je Malá Skála, odkud je to do skalního bludiště asi 4,5 kilometru.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Koberovy
Mapa
Turistická mapa (GPS 50.62906, 15.19873)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí Besedické skály

0.8 km
Zřícenina hradu Zbirohy
Zříceniny

Zbirohy (též Zbiroh) je zřícenina hradu ze 14. století nad řekou Jizerou. Koncem 14. století se majitel hradu vzbouřil proti králi Václavovi IV. a ten reagoval rychle - Z...

Koberovy
1.3 km
Suché skály
Turistika

Suché skály (též Kantorovy varhany) jsou velice atraktivní a v Čechách poměrně vzácný skalní útvar a zároveň Národní přírodní památka v Českém ráji. Pískovcové usazeniny ...

Malá Skála
1.6 km
Zřícenina hradu Vranov - Pantheon
Zříceniny

Vranov (též Skála či Pantheon) je zřícenina skalního hradu z 15. století na břehu řeky Jizery. Po svém založení se hrad stal baštou husitství v oblasti a zažíval svůj nej...

Malá Skála
1.7 km
Skalní hrad Drábovna
Zříceniny

V Borku nedaleko od Turnova v severních Čechách stojí na pískovcových blocích pozůstatky bezejmenného hrádku, nazývaného dnes Drábovna.

Hrádek pravděpododbně existoval u...

Malá Skála
3.0 km
Zřícenina hradu Frýdštejn
Zříceniny

První zmínka o hradu Frýdštejn pochází ze 14. století. V prostorách zříceniny se natáčely filmy O princezně Jasněnce a létajícím ševci a Vražda po našem.

Dominantou této...

Frýdštejn
3.4 km
Dům přírody Českého ráje
Muzea a historie

V Dolánkách u Turnova se na okraji Klokočských skal v severních Čechách nachází Dům přírody Českého ráje. Svůj domov našel v budově bývalé školy a návštěvníkům nabízí jed...

Turnov
3.4 km
Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova
Muzea a historie

V Dolánkách u Turnova v severních Čechách se rozkládá pobočka Muzea Českého ráje, Dlaskův statek.

Na návštěvníky tady čeká ukázka tradiční lidové architektury turnovskéh...

Turnov
3.5 km
Jeskyně Postojna - Amerika
Jeskyně

V Českém ráji v Klokočských skalách se při silnici z Turnova na Rotštejn nachází jeskyně Postojna, nazývaná také Amerika, nejznámější z několika jeskyní v oblasti.

Hlavn...

Klokočí