Popis atrakce
Časová náročnost je přibližně 24 hodin.
Časová náročnost je přibližně 24 hodin.

Co když sejdete z cesty nebo zemi postihne apokalypsa? A co když ztroskotáte na opuštěném ostrově? Život je nepředvídatelný, ale když se naučíte přežít v divočině, nic vás jen tak nerozhází.

Ať už je léto, nebo venku mrzne až praští. Kurz přežití v přírodě vás naučí rozdělávat ohniště bez sirek, získávat potravu a vodu v přírodě, nachystat se na přenocování a také si osvojíte základy orientace v terénu. Při tomhle zážitku zapomeňte na mobily a další vymoženosti moderní doby. Budete se muset spolehnout jen na sami na sebe.

Nejprve se setkáte s instruktorem, který kurz povede. Spolu s ním upravíte svou výbavu a doplníte pár věcí, které se Vám budou při přežití hodit. Pak se vydáte do lesa a kurz přežití začne.

Během kurzu se naučíte mnoho věcí důležitých přežítí v divočině - orientací v prostoru, výrobu přístřešků, rozděláváním ohně, přírodní filtrací vody, postupech, jak se chovat v krizových situacích a mnoho dalšího. Zjistíte, jaký zdánlivý diskomfort jste schopni a ochotni přežít, když není jiná možnost.

Kurzem přežití vás provede profesionální voják, lektor Armády ČR a expert na přežití. Má za sebou dvě mise v zahraničí a desítky kurzů přežití, ve kterých učí profesionální vojáky i civilisty postupům přežití v přírodě.

Kurz je určen pro ženy i muže od 18 let. Dvě nebo tři noci budete spát v přírodě, jídla budete mít tak akorát a budete se pohybovat mimo civilizaci. Pokud vás cokoliv z toho nadměrně děsí, radši zvažte, zdali se chcete zážitku zúčastnit.

Začíná se obvykle v pátek večer a končí v neděli odpoledne a probíhá ve skupince cca 4-9 osob. Podle obsazenosti bude k dispozici jeden či dva instruktoři.

Kurz přežítí si můžete zakoupit a další informace najdete na těchto stránkách.

Může se Vám hodit nabídka na Hauzi: ubytování Domažlice
Mapa
Turistická mapa (GPS 49.43512, 12.94499)
Google mapy (navigace)
Nejsou žádné komentáře. Můžete přidat komentář alebo nahrát fotografie této atrakce.
Ubytování
Booking.com

Nejbližší tipy na výlet v okolí 3-denní kurz přežití v přírodě

1.0 km
Muzeum J. Jindřicha
Muzea a historie

V západočeských Domažlicích má své sídlo odnož Chodského muzea, Muzeum J. Jindřicha.

Stálá expozice představuje část etnografické sbírky Jindřicha Jindřicha, hudebního s...

Domažlice
1.3 km
Muzeum Chodska
Muzea a historie

V jihočeských Domažlicích má na Chodském hradě domov muzeum s rozsáhlými etnografickými sbírkami.

Muzeum bylo založeno už na konci 19. století a dnes se tady návštěvníci...

Domažlice
5.0 km
Lom Starý Klíčov
Koupání

Bývalý zatopený kamenolom, známý také pod názvem "Lomeček", nabízí koupání v průzračné vodě, stejně jako odpočinek a opalování na písečných a travnatých plážích.

Oblast ...

Mrákov
6.7 km
Jeskyně Salka
Jeskyně

Nedaleko od obce Pasečnice na Domažlicku v západních Čechách se ve svahu kopce Skalky (620 m n. m.) nachází jeskyně Salka.

Už v 17. století se tady těžila břidlice a prá...

Pasečnice
7.0 km
Zřícenina hradu a rozhledna Rýzmberk
Zříceniny

Rýzmberk je zřícenina hradu ze 13. století. Jméno Rýzmberk bylo (dle módy) německé a znamenalo Obří či Obrovu horu. Název odpovídal skutečnosti, neboť hrad se tyčil nad m...

Kdyně
8.8 km
Centrum vodní zábavy Kdyně
Koupání

Centrum vodní zábavy Kdyně nabízí velký bazén rozdělený na plaveckou část se třemi 25metrovými drahami a část s vodními atrakcemi.

Tou hlavní je 60metrový tobogan řízený...

Kdyně
9.0 km
Zřícenina hradu Nový Herštejn
Zříceniny

Nový Herštejn je hradní zřícenina ze 13. století na zalesněném stejnojmenném kopci. V 15. století začal jeden z majitelů plenit bavorské statky. Bavoři proto podnikli voj...

Němčice
9.6 km
Rozhledna na Šibeničním vrchu
Rozhledny

Jihovýchodně od Horšovského Týna v západních Čechách se k nebi do nadmořské výšky 459 metrů tyčí Šibeniční vrch a na něm pěkná rozhledna.

Dřevěná věž ve tvaru hranolu by...

Horšovský Týn